Liryki najpiękniejsze

poezja
szezlong

źródło okładki: google

Jadwiga | 2019-04-15

Nie jestem zachwycona poezją J.Lechonia ale kunszt jej doceniam!
Piękne są to wiersze ! Pięknym językiem pisane!
Tematyka ponadczasowa.Wielowymiarowa.Troszkę depresyjna,troszkę refleksyjna.Filozoficznych odniesień też nie brakuję.Pełne tęsknoty i pragnień.Warte poznania!

Dociekliwy_Kotek | 2019-01-20
Na półkach: Przeczytane, Poezja, LGBT - G
Przeczytana: grudzień 2018

Jakiż to piękny Skamandryta. Jaka piękna jest jego poezja, jak językowo wysmakowana, jak daleka od pustosłowia i przegadania. Ileż jest w niej bogactwa smaków i zapachów, dźwięków i kolorów. Jednocześnie kiedy się ją czyta, nie sposób zauważyć, że ze wszystkich Skamandrytów to u Lechonia najbardziej gdzieś pod tym całym bogactwem, pięknem i miodowym światłem czai się gorycz i poczucie winy, i odrzucenie, i głęboko ludzka tragedia.
Nie wracałam do Lechonia przez prawie 15 lat i chociaż z dużym dystansem podchodzę do prób odczytania twórczości literackiej przez pryzmat biografii, w tym wypadku to skojarzenie nie daje się tak łatwo odsunąć. Można czytać Lechonia jako poetę, a można też czytać Lechonia jako wyznanie człowieka, któremu nie było dane żyć w zgodzie z samym sobą, wyznanie człowieka cierpiącego.

Nala08 | 2018-11-03
Przeczytana: 31 października 2018