Syberia moje dzieciństwo

Wydawnictwo: Norbertinum
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Autor wspomina swoje dziecięce lata, których znaczną część spędził na Syberii. Był to okres II wojny światowej. Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej zostały zajęte przez wojska sowieckie. Autor z bratem zostali odłączeni od rodziny i wywiezieni do Kazachstanu. Tu umieszczono ich w sierocińcu, gdzie prze

Inka50 | 2015-03-09
Przeczytana: 04 marca 2015

Dałam niska ocenę ze względu na niezbyt literacki język tej książki, ale... nie jest to książka literacka, a książka WSPOMNIENIOWA i pod tym względem jej wartość jest absolutnie WYSOKA. Straszne dzieje życia ludzkiego opowiedziane prostym, ludzkim językiem osoby, która to wszystko przeżyła. Ze względu na te wspomnienia warto przeczytać i zapamiętać.

| 2015-06-13
Dorota | 2015-02-09