bestek

LISTY różnych osób relacjonujące fakt odkrycia Ameryki. Wyboru dokonał, wstępem i przypisami opatrzył Jan Kieniewicz.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Macoma | 2018-02-16
Przeczytana: luty 2018

To już druga książka wydawnictwa Novus Orbis z serii o tej samej nazwie ,którą miałem przyjemność przeczytać. Listy o odkryciu Ameryki to pasjonujące relacje najsłynniejszych odkrywców takich jak Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci. Wstęp opracowany przez Jana Kieniewicza wybitnego znawcę tematu przybliża nam tło historyczne i realia tamtych czasów. Książka jest lektura obowiązkową dla każdego pasjonata dawnych odkryć geograficznych a rzetelne opracowanie stanowi dodatkowy atut tej pozycji.
Kończąc zamieszczam cytat z jednego z listów :

Raimondo De Raimondi De Soncino do księcia Mediolanu

-,, Ponieważ zaprzyjaźniłem się z Admirałem, otrzymałbym pewnie arcybiskupstwo, gdybym tylko zdecydował się mu towarzyszyć , pomyślałem sobie jednak, że dobra jakie Wasza Ekscelencja ma zamiar mi nadać, zdają się pewniejsze. Proszę więc o darowanie mi jednego z beneficjów, które wakują od czasu mojej nieobecności. Proszę też, aby podjęte zostały niezbędne kroki, by nie mógł mi go odebrać nikt...