Eurodżihad

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Eurodżihad, Wolski

Małym francuskim miasteczkiem wstrząsa masakra, dokonana w biały dzień na grupie homoseksualistów. Do zbrodni przyznaje się dotychczas nieznana organizacja EuroDżihad. Krótko potem wskutek eksplozji na moście kolejowym w nurty Renu wpadają cztery wagony pociągu wiozącego Żydów do Polski na obchody Marszu Żywych. I tym razem sprawcą zamachu jest EuroDżihad. Służby specjalne Francji stają wobec nowej fali islamskiego ekstremizmu, ale są zupełnie bezradne. Przypadkowym świadkiem wydarzeń jest Stanisław Frąckowiak, do niedawna świetny warszawski policjant. Widząc bezradność francuskich tajnych służb, postanawia im pomóc. Wojna z terroryzmem zaczyna nabierać tempa...

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

Kass | 2011-05-12
Przeczytana: 12 maja 2011

Eurodżihad jest pierwszą książką Marcina Wolskiego, którą przyczytałam, ale na pewno nie ostatnią.
Bardzo dobrze rozpisana akcja, która nie pozwalała się od książki oderwać, czego efektem pozostaje żal, że książka się już skończyła.
A o czym jest ? O odrobinie wszystkiego - o miłości, o atakach terrorystycznych, o namiętności, o strachu, o organach rządzących i służbach specjalnych, o ucieczkach i tropieniu przeciwnika, itp.
Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia mediów o terrorystach (Bin Laden & Al Kaida), jest jak najbardziej na czasie, zresztą nawet atak na WTC jest jakby wypadkową nowej grupy terrorystów.
Książkę jak najbardziej polecam.

anetapzn | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Ta książka (mimo, iż napisana kilka lat temu, to jej 2. wydanie) idealnie wpisuje się w obecne realia polityczne Europy. Miał autor niebywałego nosa. Niestety...bowiem treścią książki są rasowe, etniczne zawirowania, zamachy z nimi związane, przetasowania na arenie francuskiej (i nie tylko) polityki oraz zakulisowe rozgrywki na niewyobrażalną wprost skalę. Gra toczy się o niebotyczną stawkę - władzę, a tym samym o pieniądze. Cierpią, jak zwykle - zwyczajni ludzie. Tak jak w otaczającym nas świecie.
Mamy liczne zamachy, walkę z czasem, złem, liczne fobie społeczne i multikulti nie będące wcale takim rarytasem, jak zapewniają lewicowe źródła.
Dodatek w postaci namiętności, miłości, pożądania, drobnych retrospekcji z przeszłości (tej bliższej i dalszej), wędrówka po różnych państwach UE, ubarwia całą opowieść.
Ciekawie nakreśleni bohaterowie. Wyraźny jest podział na tych dobrych i złych. Po stronie dobrych znajdziemy eks polskiego policjanta - obecnie francuskiego hydraulika, jego...

GroszeQ | 2016-09-16

Wolski ma dziwną tendencje do pisania książek sensacyjnych, które po kilku latach stają się mega aktualne. Nie inaczej jest w tym przypadku! Wartka akcja, ciągle zaskakujące zmiany w fabule no i...polski hydraulik!

Karodziejka | 2016-10-05
Przeczytana: 04 października 2016

Książka bardzo odzwierciedla poglądy autora. Polski ekspolicjant pracujący jako hydraulik we Francji ze szkaplerzem na szyi i w asyście dwójki pomocników biega samotrzeć za organizacją terrorystyczną. Szowinistyczne, sztampowe i bazujące silnie na stereotypach.

Znałam światopogląd Wolskiego, zupełnie przeciwstawny do mojego, po autorze Polskiego Zoo spodziewałam się jednak czegoś bardziej satyrycznego i inteligentnego, a nie taniej sensacyjki. A więc nici z rozszerzania horyzontów, pozostaje jedynie duży sprzeciw wobec takiej uproszczonej wizji świata.

Magnat | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Mistrz Wolski atakuje :)

Bardzo aktualna ( 2016 ) i chyba cos w tym jest....
Dzis zamiast francuskiego prezydenta bym raczej postawil na Makrele.
Albo pani Merkel musi sie wydurniac robiäc co möwiä mocodawcy ( akta na Kremlu i w Bialym Domu nie majä daty przedawnienia ), albo.....albo dokladnie realizuje schemat Mistrza Wolskiego radykalizujäc zniewiescialych Niemcöw....Wolta jest widoczna golym okiem....Z witajäcych niemniaszköw mamy po polityce jak z ksiäzki zupelnä zmiane nastroju.
A Polsce zycze jak najwiecej takich hydrauliköw!!!

Damian | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Książka jakoś szczególnie mnie nie porwała, ale należy się uznanie autorowi, ponieważ napisał dobry kryminał, w którym nie brakuje nagłych zwrotów i szybkich, gwałtownych akcji. Zakończenie książki zaskakuje, ponieważ w większości podobnych powieści dobro wygrywa ze złem, tu przebieg wydarzeń był zgoła inny. Zapewne nie była to ostatnia pozycja Marcina Wolskiego, po którą w przyszłości sięgnę.

Sławomir | 2013-10-11

Sposób pisania Pana Wolskiego chyba pozbawia mnie obiektywizmu. Co nie przeczytam to fajne. Może więc dam spokój z ocenianiem książek tego autora bo jestem zbyt subiektywny. Ale naprawdę fajna pozycja:)

Malina2707 | 2012-08-12
Przeczytana: październik 2011

Napisana z humorem rewelacyjna kryminalna książka. Wartka akcja sprawia, że książkę się połyka, a nie czyta. Polecam.

Beata | 2016-02-22
Przeczytana: 15 lutego 2016

Własnie skończyłam książkę, która sięga swoją tematyką jakże aktualnego problemu - problemu z wszechogarniającym Świat terroryzmem. Zastanawiające w tym wszystkim jest to, jak mało spostrzegawczy, albo, jak mało przewidujący są ludzie świata polityki... a Wolski, faktycznie, to przewidział!
Książka ciekawa, z bardzo wartką akcją, czasami śmieszna, tym specyficznym humorem mieszczącym się w jednym słowie, w jednej sentencji, bohater wyrazisty i błyskotliwy (prawie jak Bond, tylko bez gadżetów)

4wymiar | 2011-04-12
Przeczytana: 09 lutego 2011

ha! trafiłam na "Eurodżihad" na jakiejś wyprzedaży i książka zaszczepiła mi przywiązanie do Wolskiego. cudownie mi się czytało i całkowicie zgadzam się z poglądami dot. kwestii muzułmanów w Europie - oni nam jeszcze nawet palcem nie pogrozili, ale w końcu to zrobią.