Podwójne zabójstwo. Santa Fe, Boston

Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
6 (33 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Santa Fe. Ekskluzywna galeria sztuki. Wieczór. Zwłoki mężczyzny z roztrzaskaną głową. Narzędzie zbrodni surrealistyczna rzeźba. Trop wiedzie do młodej malarki i jej męża, pastora, który z pasją niszczy znienawidzone akty malowane przez żonę. Ale motywy zbrodni pozostają tajemnicą, do dnia gdy policjanci odwiedzają malarkę w jej domu w Bostonie. Studencki mecz koszykówki. Julius, gwiazda parkietu, zostaje brutalnie sfaulowany, ale wraca do gry, by poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Po meczu, w dyskotece, dochodzi do strzelaniny Julius ginie. Zabójca zostaje ujęty, ale śledztwo wykazuje, że przyczyna zgonu jest zupełnie inna, niż podejrzewano.

Roland | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

Druga wspólna książka państwa Kellermanów. Jonathan wraz z swoją żoną Faye przedstawiają nam dwa zagadkowe morderstwa w dwóch miastach.
Akcja pierwszej z nich dzieje się w Bostonie podczas studenckiego meczu koszykówki. Julius lokalna gwiazda, po brutalnym faulu wraca do gry, by poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Po meczu, w dyskotece dochodzi do strzelaniny, podczas, której ginie Julius. Sprawa wydaje się łatwa, zabójca zostaje ujęty, są świadkowie, odnaleziona zostaje broń, lecz do czasu. W trakcie sekcji okazuje się, że rany postrzałowe nie były przyczyną śmierci chłopaka, lecz zupełnie coś innego. Czy detektywom uda się rozwikłać dziwną historię medyczną ofiary?
Powieść bardziej skupia się na samej historii medycznej ofiary. Zakończenie w pewnym momencie jest przewidywalne, a pewne wątki nic nie wnoszą do historii, ale i tak czyta się przyjemnie i bardzo szybko.
Akcja drugiej powieści toczy się w Santa Fe. Dwójka policjantów Darrel Dwa Księżyce i Steve Katz próbują rozwikłać...

AlexDelaware | 2012-09-25
Przeczytana: 10 lutego 2012

Dwie nowelki kryminalne. Szkoda, bo obojga autorów stać na lepsze książki. Ten tytuł można pominąć.

eMM | 2016-05-01
| 2016-02-29