Eden. Nowy początek

Tłumaczenie: Petra Carpenter
Cykl: A Sign of Love (tom 2)
Wydawnictwo: Septem
Finding Eden
9788328320314
karollllllla

Bestsellerowa autorka „New York Timesa” Nic na świecie nie jest tak mocne jak prawdziwa miłość! Po tragicznej powodzi, w której na własną prośbę zginęli niemal wszyscy mieszkańcy Arkadii, życie Caldera i Eden zmieniło się diametralnie. Oboje myślą, że to drugie nie żyje, że padło ofiarą zbiorowego szaleństwa sekty. Eden znajduje bezpieczną przystań w domu bogatego jubilera i uczy jego wnuczkę...

Bestsellerowa autorka „New York Timesa”
Nic na świecie nie jest tak mocne jak prawdziwa miłość!
Po tragicznej powodzi, w której na własną prośbę zginęli niemal wszyscy mieszkańcy Arkadii, życie Caldera i Eden zmieniło się diametralnie. Oboje myślą, że to drugie nie żyje, że padło ofiarą zbiorowego szaleństwa sekty. Eden znajduje bezpieczną przystań w domu bogatego jubilera i uczy jego wnuczkę grać na fortepianie, a Calder walczy z demonami pod opieką Xandra — przyjaciela z lat dzieciństwa, który także stracił w powodzi całą swoją rodzinę. Powoli uczą się żyć bez siebie — ona dowiaduje się, że jako dziecko została porwana, i odnajduje matkę, on zostaje uznanym artystą malarzem. Jednak nic nie jest w stanie zapełnić pustki, jaką oboje czują w sercu, zabić tęsknoty za utraconą miłością. Złamane serca pozostają złamane… do czasu, gdy drogi Caldera i Eden znów się przecinają.

Przypadek czy przeznaczenie? Raz jeszcze powróć do świata, w którym mądrość, miłość i odwaga pozwalają bohaterom przetrwać najcięższe chwile. Zobacz, jak walczą o swoją godność, spełnienie i szczęście.
Eden. Nowy początek to książka o walce dobra ze złem, miłości mocniejszej niż śmierć i sile nadziei, która nie pozwala poddać się rozpaczy. Od zarania dziejów do końca świata.

źródło opisu: http://sensus.pl

źródło okładki: http://sensus.pl

mclena | 2016-05-27
Przeczytana: 29 lipca 2015

"As pretty as a flower . . . as strong as a weed."

"Finding Eden" to kontynuacja historii "Becoming Calder" insirowanej wodnikiem. Szczerze nie mogę sobie wyobrazić lepszego zakończenia, choć jak dla mnie trochę za dużo lania wody (dotyczy to wewnętrznych monologów głównych bohaterów). Po tak drastycznym zakończeniu pierwszego tomu, drugi rozpoczęłam z drżącymi rękami i ogromnymi obawami, że Calder i Eden odnajdą się najprędzej w połowie książki. Kiedy po prologu przeczytałam "trzy lata później" byłam wstrząśnięta. Zawsze ogromnie mi żal bohaterów, którzy żyją oddzielnie przez tak długi kawał czasu, choć powinni być razem. Już wtedy połykałam stronę za stroną z wielkim żalem i obawą co przyniesie następny rozdział. Ogromnie się cieszę, że Mia nie wprowadziła narracji dwuosobowej dopuki tych dwoje się nie odnalazło. Dzięki temu książka utrzymała napięcie na najwyższym poziomie. Zakończenie troszeczkę też zbyt szybko się odbyło, bo tak jak do tej pory wszystko miało swój czas, tak...

"Eden. Nowy początek" to elektryzująca kontynuacja "Calder. Narodziny odwagi", gdzie dojrzali już bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, tak dla nich obcej i tak przerażającej.

Bez tożsamości a co najważniejsze bez siebie nawzajem.

Zagubieni gdzieś w czasoprzestrzeni żyjący ze świadomością, że to co było nigdy już nie wróci.

Jeśli szukacie ckliwej i słodkiej opowiastki, to nie znajdziecie jej w tej książce, bo choć sprawy wydają się przybierać właściwy tor, to główni bohaterowie zostaną wystawieni na ciężkie próby.

Miłość oczywiście finalnie zwycięży, ale gwarantuję Wam, że niejednokrotnie będziecie ocierać łzy.

Mia Sheridan po raz kolejny udowadnia, że jej książki można kupować w ciemno, bez jakiegokolwiek czytania opisu, recenzji czy chociażby opinii.

Jestem oczarowana nie tylko stylem pisarki, ale również historiami, które perfekcyjnie przedstawia i przenosi na papier.

Tym z Was, którzy jeszcze nie zaczęli swojej przygody z Panią Sheridan gorąco...

Anna | 2016-07-12
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

,,Eden. Nowy początek” to kontynuacja serii ,,A Sign of Love” bestsellerowej autorki Mii Sheridan. Opowiada o wydarzeniach mających miejsce trzy lata od czasu tragedii w Akadii, podczas której zginęli wszyscy członkowie sekty. Główni bohaterowie, nieświadomi tego, że ich druga połówka przeżyła katastrofę, skupili na budowaniu normalnej codzienności. Calder został uznanym artystą, wynajął mieszkanie i znalazł dziewczynę, która go pokochała. Z kolei Eden została przygarnięta przez bogatego przedsiębiorcę, który zapewnił jej dach nad głową w zamian za to, by uczyła jego córkę gry na fortepianie.

Zbieg okoliczności sprawia, że ścieżki dawnych zakochanych znów się zbiegają, a uczucia odżywają ze zdwojoną siłą. Czy teraz, w nowym normalnym świecie, Calder i Eden wreszcie będą razem?

Druga część romantycznej historii nie zawiodła moich oczekiwań. Tym razem fabuła zwalnia, nie ma galopu myśli i wydarzeń, towarzyszącego czytelnikowi chociażby pod koniec ,,Narodzin odwagi”. Bohaterowie są...

korcia | 2016-08-19
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

"Calder. Narodziny odwagi" to była ciekawa lekturą, ale dopiero w przypadku "Eden. Nowy początek" mogę powiedzieć, że książka wciągnęła mnie bez reszty. Czytałam tę powieść z zapartym tchem, nie mogła się od niej oderwać, bardzo emocjonowałam się dalszymi losami dwójki głównych bohaterów, mocno trzymałam za nich kciuki i wzruszałam się ich przeżyciami. W ekspresowym tempie uporałam się z tą książką i odłożyłam ją z żalem, że to już koniec tej historii.

Po raz kolejny Mia Sheridan pokazała, że warto sięgać po jej powieści, że pisze w przystępny i ciekawy sposób. Cenię też tę autorkę za to, że zachowuje umiar, że chociaż nie traktuje swoich bohaterów lekko, to jednak nie zrzuca na ich barki niezliczonej ilości problemów. Potrafi się zatrzymać w odpowiednim miejscu, nie knuć intryg bez końca i nie udziwniać historii na siłę. To duży plus.

Myślę, że nikogo, kto sięgnął po pierwszą cześć tej serii, nie trzeba namawiać do przeczytania kontynuacji. Trzeba to zrobić jak...

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA PREMIERA JUŻ W SIERPNIU
RECENZJA POWSTAŁA PRZY WSPÓŁPRACY Z WYDAWNICTWEM SEPTEM ORAZ GRUPĄ WYDAWNICZĄ HELION za co bardzo dziękuję.

Moi kochani,

czy kiedykolwiek zastanawialiście się co czuje człowiek w sytuacji kiedy staje się się uczestnikami katastrofy, w której zginęło wielu ludzi a on jest jedynym którzy ocalał? Kiedy ja się nad tym zastanawiałam w pierwszej chwili pomyślałam, że z pewnością czuje ogromną radość bo przecież dostał „drugą szansę”. Po dłuższej chwili namysłu pomyślałam, że pomimo wdzięczności za ten niezwykły cud na pewno bardzo trudno jest żyć ze świadomością śmierci tak wielu osób. Nigdy się o nich nie zapomina ale jednak z czasem godzi się z faktem, że życie musi toczyć się dalej. Pójdźmy jednak o jeden bolesny krok dalej i zastanówmy się jak wygląda życie owego człowieka jeśli wszyscy ci, którzy zginęli byli ludźmi z którymi spędził dużą część swojego życia znał ich, a jakby tego było mało przez cały czas musi żyć wiedząc, że...

Po tragicznej powodzi w, której na własną prośbę zginęli to co najmniej zginęli niemal wszyscy mieszkańcy Arkadii, życie Caldera i Eden zmieniło się bardzo diamentrialnie. Oboje już myślą, że to drugie już nie żyje, że mogło paść ofiarą zbiorowego ataku i szaleństwa sekty. Jednak Eden znajduje tą bezpieczną przystań w domu bogatego,starszego jubilera, który uczy jego wnuczkę gry na pięknym instrumencie fortepianie, a Calder walczy z demonami pod opieką Xandra- jest on przyjacielem z jego lat dzieciństwa, który także stracił swoją całą rodzinę w powodzi. Zaczynają żyć pomału bez siebie, ona się dowiaduje, że będąc dzieckiem została porwana i odnajduje swoją matkę, a on zostaje szanowanym, wielkim, uznanym wspaniałym artystą malarzem.
Lecz nic nie jest w stanie zapełnić tej pustki,jaką oni czują w sercu, chcą te tęsknoty zabić są złamane ich serca do czasu, gdy ich drogi na nowo się krzyżują i spotykają się obydwoje. Przeznaczenie i los stawiają ich dwoje na swej drodze.
Czy to...

Ania | 2018-08-09
Przeczytana: 28 lipca 2018

Druga część pięknej historii o jeszcze piękniejszej miłości.Po trzech latach rozłąki Eden i Calder spotykają się nie mogąc uwierzyć w to że ta druga ukochana osoba przeżyła tą straszną powódż w której zginęli wszyscy mieszkańcy Arkadii. Wspólnie zmagają się ze swoją straszną przeszłością oraz terażniejszością,która ich czasem przeraża. Ich wzajemne wsparcie, pomoc i miłość bardzo im pomoże w dążeniu do harmonii i szczęścia jakie potrzebują po tym co przeszli złego w Arkadii. Polecam

Dominiqe83 | 2017-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Bardzo udana według mnie kontynuacja książki "Calder. Narodziny odwagi", w której towarzyszymy bohaterom już poza ramami sekty Akadia. Ponownie Mia Sheridan wykreowała absorbującą historię, pełną pięknie opisanych uczuć oraz elektryzujących scen miłosnych.

Początkowo obserwujemy poczynania Eden, która przekonana o stracie Caldera, próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Dzięki temu, że trafia na dobrych ludzi, a nawet odnajduje swoją matkę, udaje jej się przynajmniej częściowo uporać z podwójną żałobą i złymi wspomnieniami. Z kolei Calder, który cudem uszedł z życiem z ogarniętej chaosem Akadii, może liczyć wyłącznie na swojego przyjaciela Xsandra, próbującego usilnie podtrzymywać Caldera na duchu. Młody mężczyzna jest bowiem załamany swoją bezsilnością w obliczu tragedii, jaka się wydarzyła, a zwłaszcza tym, że nie uratował Eden.

Mijają trzy lata i los ponownie splata ścieżki Eden i Caldera, którzy wprawdzie cały ten czas spędzili osobno, ale paradoksalnie niesamowicie blisko...

mania_kch | 2016-08-25
Na półkach: Ulubione ♥, Przeczytane, 2016

W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności droga Caldera i Eden rozchodzi się. Oboje próbują nauczyć się żyć bez tego drugiego, nie jest to łatwe tym bardziej, że wszelkie okoliczności, każda sytuacja i otoczenie jest dla bohaterów nowością do której jeszcze nie przywykli ….
Autorka potrafi po mistrzowsku grać na emocjach czytelnika. Na innych elementach skupiła się w części pierwszej i na innych w części drugiej przez co obie części wydały się bardzo ciekawe i intrygujące.
Mimo, że akcja w tej części powoli nabiera tempa i wątki są mniej dynamiczne nie zmienia to faktu, że z zapartym tchem śledzi się losy głównych bohaterów. Jestem zachwycona obiema częściami,i jak najbardziej z całego serca polecam przeczytanie:)

wiooletka13 | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Jakiś czas minął odkąd czytałam Caldera. Bardzo lubię język pani Sheridan i nie mogłam doczekać się kontynuacji, czyli Eden.

Jak sam tytuł mówi – nowy początek życia, a może raczej egzystowania, gdyż jak można żyć skoro największa miłość twojego życia odeszła razem z powodzią jaka nawiedziła miejsce w którym po raz pierwszy poznało się smak miłości, bólu, nienawiści, straty i zła.

Nowy początek, próby pogodzenia się z rzeczywistością, mnóstwo niewiadomych, które ciągle pozostają bez odpowiedzi. Podziwiam siłę i determinację Eden, która pomimo tego co przeszła dzielnie walczy i idzie do przodu. Caldera za wielkie serce, miłość ją darzył Eden i oddanie przyjacielowi.

„Była odważną, małą marzycielką o niezłomnym charakterze. Była tak silna, że udało jej się wyrwać moje serce wprost z piersi.”

Piękny obraz miłości, przyjaźni, powrotów, rozstań oraz pokonywaniu wewnętrznych barier. Mia ma coś takiego w swoim piórze, że jej książki trafiają prosto do serducha i zostają na długo,...