Prawa strona internetu 2. Najlepsze teksty portalu PCh24.pl

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa
Łukasz Kuć

Historia ostro przyspieszyła, a my staramy się za nią nadążyć. Ostatnie miesiące, wyjątkowo bogate w przełomowe wydarzenia, zaowocowały na portalu PCh24.pl wieloma artykułami, które - jak sądzimy - nie powinny bezpowrotnie przepaść gdzieś w otchłaniach internetu. Chcielibyśmy, by zostały z Państwem na dłużej. Stąd zrodził się pomysł kontynuacji książkowej antologii najlepszych tekstów, które zamieściliśmy na naszych łamach.

źródło opisu: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Breaking_Bad | 2016-04-01
Przeczytana: 31 marca 2016

Bardzo dobra publikacja, prezentująca wybór tekstów umieszczanych w 2015 r. na portalu PCh24.pl. Jej szczególna wartość polega na popularyzacji poglądów konserwatywnych, katolickich w interpretacji tego co się dzieje wokół nas. Niestety bowiem, ze spektrum poglądów obecnych w debacie publicznej jest jak z opiniami o partiach politycznych scharakteryzowanymi w tej książce: "...formacje centrowe, zupełnie nijakie i niejednoznaczne w podstawowych kwestiach przedstawiane są jako partie skrajnej prawicy czy nawet <katofaszystowskie>". Tak więc pewien punkt widzenia jest już nie tylko wypychany na margines, ale nawet całkowicie wykluczany z dyskusji.
Zebrane teksty podzielone zostały na kilka tematycznych grup, takich jak: Kościół, cywilizacja, historia, kultura, Islam oraz Polska i okolice. Do poruszanych tematów należą np. ostatnie synody biskupów na temat rodziny, odkłamanie czarnej legendy Bernarda Gui (spopularyzowanej przez Umberto Eco w "Imieniu róży"), czy antymasońska...