Broń śrutowa i technika strzelania

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
poradniki
ryszpak

Znajomość głównych typów współczesnej broni myśliwskiej i umiejętne posługiwanie się nią są ważne z punktu widzenia gospodarczego, humanitarnego oraz bezpieczeństwa samego myśliwego i jego otoczenia.
(...)Książka jest adresowana do naszych myśliwych, przede wszystkim młodych, którym ma przekazać niezbędne wiadomości teoretyczne, stanowiące zawsze podstawę każdego planowego szkolenia praktycznego.

źródło opisu: Od Autora

źródło okładki: fot. własna

ryszpak | 2016-03-13
Przeczytana: marzec 2003

Kompendium wiedzy o broni śrutowej (oczywiście wg stanu z lat 80.), doskonały podręcznik dla przyszłych i młodych stażem myśliwych, wskazany do przeczytania przed egzaminem. Zawiera m.in. podstawowe zagadnienia strzału śrutowego, metodykę strzelania czy zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią.