Kultura łowiecka w zarysie

Wydawnictwo: Agencja Reklamowo-Wydawnicza "OSTOJA"
ryszpak

Kiedy mówimy o tradycjach i zwyczajach łowieckich, bardzo często myślimy o sygnałach, ceremonii wręczania złomu, układania pokotu, czy też polowaniu hubertowskim. Na ogół nie zastanawiamy się wówczas nad tym, że często są one wspólne dla wielu europejskich nacji i stanowią o jedności kulturowej myśliwych naszego kontynentu. Ale przecież tradycje łowieckie to także kalendarz łowiecki, sposoby polowań, a nawet myśliwska kuchnia - te zaś na ogół są nierozerwalnie związane z kulturą danego narodu.
Często zapominamy o jakże znaczącej kulturotwórczej roli polskiego łowiectwa.

1. Wstęp.
2. Kultura łowiecka źródłem tożsamości polskich myśliwych.
3. Kulturotwórcza rola łowiectwa.
4. Św. Hubert.
5. Etyka łowiecka.
6. Język łowiecki.
7. Sygnały łowieckie.
8. Zwyczaje i ceremoniał łowiecki.
9. Tradycyjne polowania.
10. Trofea i wystawy łowieckie.
11. Przesądy myśliwskie.

źródło opisu: I rozdział/spis treści

źródło okładki: fot. własna

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!