Morderstwo na deser

Tłumaczenie: Barbara Lulińska
Wydawnictwo: Bellona
Mord zum Dessert

Inne wydania

Książka składająca się z osiemnastu, napisanych z przymrużeniem oka, opowieści kryminalnych. Akcja każdej z nich rozgrywa się w świąteczny dzień, w różnych miejscach świata. Żeby było ciekawiej, zawsze zostaje popełnione morderstwo doskonałe. W tytułach poszczególnych opowieści znajdują się nazwy świąt. Informacje o sposobie ich celebrowania w danym kraju, a przede wszystkim przepisy na wspaniałe, spożywane w tym dniu potrawy, autorzy zamieszczają na końcu. To deser po daniu głównym wspomnianym morderstwie doskonałym. Przykładowo, na końcu opowieści Śmierć w Dniu Kwitnącej Wiśni można znaleźć przepisy na 7 przygotowywanych w tradycyjny sposób japońskich dań, stanowiących kompletne menu dla 2 osób. Z kolei po opowieści Śmierć w święto 1 Maja przepisy na dania zabierane przez Włochów na powszechne tego dnia pikniki.

waaaaaaaaaaaa | 2015-04-05
Moni | 2013-12-29