Saul z Tarsu

Tłumaczenie: Camilla Mondral
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Saulus
melkein

Powieść przedstawia historię Pawła z Tarsu, począwszy od jego podróży do Damaszku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Ewelina | 2017-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Ciężko było przebrnąć przez tę książkę i niestety nie udało się. Chaotyczność głównego bohatera mocno przekładała się na chaotyczność powieści.
Były momenty, w których po przeczytaniu 4 stron dialogu ani ja, ani bohaterowie i raczej pisarz pewnie też nie miał pojęcia, o co chodzi.
Po ponad połowie książki odłożyłam lekturę, gdyż wyszłam z założenia, że jest to powieść, która w zamierzeniu wielka i ambitna, okazała się pseudofilozoficznym bełkotem z elementami detektywistycznymi (pościg zdrajców, tajemnicze winy szwagra Saula). A szkoda.