Żądza dusz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra
KlaudiaP

Inspirowana „Władcą Pierścieni” powieść o walce złych i dobrych władców w Praświecie. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Esdor, władca Krainy Cieni, znacząco przybiera na sile i sieje spustoszenie. Zwieńczeniem Jego zwycięstwa nad wszystkimi krajami Praświata ma być poślubienie królewny Lilianny, córki króla Gothardu. Księżniczka w drodze do znienawidzonego króla zostaje jednak uratowana przez wojowników. Od tej pory Lilianna wraz z członkami bohaterskiej drużyny: Artegorem, Bandim, Randolfem, Mankiem, Frankiem i Wilhelmem próbuje zawalczyć
z Esdorem o swój kraj, a w szczególności o swoją duszę. Walka będzie pełna przygód, a droga do wolności prowadzić będzie przez liczne krainy Praświata.

źródło opisu: www.arw-vectra.pl

źródło okładki: www.arw-vectra.pl

Kathima | 2018-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2018
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Książka była jak kromka suchego chleba, a akcja szybka jak piłeczka pingpongowa.
Cóż by powiedzieć. Spodziewałam się czegoś innego. Sam pomysł, zamiar był ciekawy. Kiedy przeczytałam opis z tyłu to w wyobraźni już sobie ułożyłam pewną wizję, a do tego ciekawie wyglądająca okładka, chwytliwy tytuł, ale to nie było to.

Sukcesem książki są bohaterowie. Gdy postacie są świetnie napisane, nawet jeśli książka jest denna i tak się czyta tylko dla postaci. Tu postacie były płaskie. Oczywiście był lekki ich zarys, ale jak dla mnie trochę za mało rozbudowany. Jeśli księżniczka miała być główną bohaterką to zeszła w tej opowieści na drugi plan. A z członkami drużyny się jakoś nie związałam, gdyby ktoś z nich umarł to nie byłoby mi ich wcale żal. I zastanawiało mnie skąd księżniczka czy królewna ma swoją moc przenoszenia duszy. Nie było tego wyjaśnionego, a nikt się nie dziwił, że taką posiada. Więc czy to tam było normalne?
Wszystkich, których spotkali na swojej drodze byli w charakterze...

Fantasy_eater | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Autorka inspirowała się Władcą Pierścieni, a miałam wrażenie, że żywcem skopiowała i Władce Pierścieni i poniekąd Hobbita. Na początku nie mogłam się odnaleźć, chaotycznie się czytało. Później dało radę, nudów za bardzo nie było ale historia jak z Tolkiena mnie nie przekonała. Zamysł ogólnie był dobry, były niedociągnięcia i gdyby autorka dała więcej swojego pomysłu, to jestem pewna, że książka by mną zawładnęła i moja dusza żądałaby więcej i więcej ;)