Tasogare Otome X Amnesia. Niepamięć panny zmierzchu # 10

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Tasogare Otome X Amnesia (tom 10)
Wydawnictwo: Waneko
Tasogare Otome X Amnesia # 10
komiksy
maneki_neko

To już ostatni tom straszno-śmiesznej historii Teiichiego oraz Yuuko. Jaki czeka ich los? Czy w ogóle mają szansę na zaznanie szczęścia i pokonanie dzielącej ich bariery jaką jest... śmierć? Przed Wami finał tej wyjątkowej historii!

źródło opisu: http://waneko.com.pl

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Jade | 2019-09-16
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2019-Manga
Przeczytana: 16 września 2019

Moim zdaniem dużo lepiej byłoby gdyby historia zakończyła się na poprzednim tomie. Dziesiąty tomik, choć grubszy niż pozostałe składa się głównie z pobocznych wątków i jest przedłużany na siłę. Zakończenie totalnie dziwne i nieadekwatne. Szkoda, bo seria ogólnie trzymała niezły poziom pomijając dłużyzny i fanserwis.

Wampanella | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zawiodłam się zakończeniem. A właściwie tym ponownym pojawieniu się Yuuko. Powinna była już zniknąć na zawsze. A główny powinien sobie znaleźć i ułożyć życie z żyjącą dziewczyną.

Vayar | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Ostatne dwa rozdziały o kobiecie z rozciętą twarzą były kiepskie, a właściwie od połowy tomu historia była już bardzo na siłę. Tasogare miała trochę takich wymuszonych momentów, ale to i tak kawał fajnej mangi. Fanom klasycznych horrorów nie polecam, bo Tasogare jedynie nim zalatuje z początku. Za to zwolennicy paranormalnych/szkolnych romansów z fabułą i ecchi powinni być usatysfakcjonowani.

Wkp | 2017-09-14
Przeczytana: 07 września 2017

ZMIERZCH NIEPAMIĘCI PANNY ZMIERZCHU

I oto nadeszła chwila pożegnania. Po trwającej dziesięć tomów przygodzie, trzeba pożegnać się z Teiichim i Yuuko oraz resztą sympatycznej ferajny. Czas spędzony w ich towarzystwie minął szybko i w bardzo przyjemny sposób. Było napięcie, były tajemnice, był śmiech i wzruszeń także nie brakowało. Teraz trzeba pożegnać się z tym wszystkim tak, jak Triichi musiał pożegnać się z Yuuko, w wielkim finale, który trzyma poziom najlepszych tomów serii.

Przeszłość Yuuko wyszła na jaw, a ona sama połączyła się ze swoim cieniem, w konsekwencji czego odeszła z tego świata. Teiichi, który w szkole spędził trzy dni, trafia do szpitala, a tymczasem nadchodzą zimowe ferie i stary budynek, gdzie mieszkał duch zostaje zburzony. Kiedy wszyscy wracają do nauki, po raz pierwszy od dekad zaczynają zanikać plotki o Yuuko, a w ich miejsce pojawiają się doniesienia, że dziewczyna odeszła. Teiichi nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości bez niej, klub Badaczy Zjawisk...