Legia 100 lat

9788328019225
Legia, Warszawa, 100 lat
sport
krzysztof90

Legia Warszawa to największy klub piłkarski w Polsce. Sto lat jego istnienia obrosło legendą, tradycją i niezapomnianymi wydarzeniami. Bogata historia tej drużyny pełna jest wzlotów i upadków. W książce znajdują się sylwetki ludzi, dzięki którym historia zespołu jest barwna i pełna emocji, bo wydarzenia tworzą ludzie – ich pasja, talent i poświęcenie. Przedstawiamy także pełne statystyki, obrazowe atrakcyjne grafiki.

Dla wielu osób Legia to całe życie. Dzięki nim klub ciągle się rozwija i stawia przed sobą kolejne wielkie cele. Warto poznać ten zespół od podszewki.

Przemysław Bator, znany dziennikarz Przeglądu Sportowego, od lat piszący o stołecznym klubie, wyraziście oddał atmosferę Legii, pisząc o najważniejszych wydarzeniach i postaciach klubu.

źródło opisu: www.gwfoksal.pl

źródło okładki: www.gwfoksal.pl

Krzysztof Młodawski | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Nic specjalnego. Zbiór podstawowych informacji, parę mini biografii, 3 krótkie wywiady. Przyjemnie się czyta, warto sobie przejrzeć, ale nie ma w co się zagłębić.

0tommy | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Wydaje mi się, że w tej książce zmarnowano potencjał tematu, za który wziął się autor, tj. przypadającego w tym roku stulecia istnienia najbardziej rozpoznawalnego klubu w Polsce (nie napiszę, że najbardziej utytułowanego, bo więcej tytułów mistrza Polski mają Górnik Zabrze, Wisła Kraków i Ruch Chorzów). 100 lat bogatej historii klubu opisane w iście telegraficznym skrócie, ledwie na kilkunastu stronach książki. Do tego przedstawiono sylwetki kilkunastu największych piłkarzy z przeszłości (ale spokojnie można byłoby rozszerzyć tę listę o drugie tyle) oraz sylwetki piłkarzy z aktualnej kadry zespołu. Ponadto, w pigułce, statystyki dotyczące osiągnięć Legii w polskiej ekstraklasie, Pucharze Polski, europejskich pucharach, zestawienie wszystkich trenerów i właścicieli, itp. I to właściwie tyle. Wydaje mi się, że autor nie chciał konkurować z dwoma innymi opasłymi opracowaniami traktującymi o stuleciu Legii, które są w trakcie opracowywania, ale czuję spory niedosyt jej zawartością....

Grzegorz Ryld | 2016-05-30
Przeczytana: 28 maja 2016

Najlepszą częścią książki jest okładka. Autor przedstawia króciutką historię Legii, kilka sylwetek, gwiazd z przeszłości i obecny skład (a w zasadzie to niektórych z nich). Premiera tej książki była w marcu 2016 i jednego z opisywanych piłkarzy już w Legii nie było. Informacje zawarte w książce bez problemu w 5 sekund można znaleźć w internecie (stamtąd też autor czerpał informacje). Książką dobra dla ucznia czwartej klasy szkoły podstawowej, który jeszcze za dobrze nie umie czytać a chce się czegoś o Legii dowiedzieć. Każdy inny człowiek, który interesusię sportem będzie się przy tym nudził

krzysztof90 | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Największą zaletą tej książki jest...jej okładka. Jest naprawdę ładnie wydana, zdjęcia są duże i czytelne. Jednak nie otrzymujemy zbyt wiele interesującej treści. Moim zdaniem zbyt mało napisane o historycznych postaciach Legii, a zbyt wiele o obecnych zawodnikach. Brakowało mi podrozdziału np. o najbardziej spektakularnych, lub najważniejszych meczach w historii. Nie jest to wybitna pozycja, jednak jeżeli kogoś nie stać na oficjalną książkę wydawaną przez PWN na stulecie Legii(cena rzędu 400 zł) to myślę, że to ciekawa pamiątka z okazji stulecia klubu. Osobiście czekam na trochę bogatsze w treść propozycje z podobnej półki cenowej.Myślę, że w przeciągu roku pojawi się coś ciekawego na rynku wydawniczym.

WcieniuBooka | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Książka mocno przeciętna, taki rozbudowany skarb kibica z namiastką historii klubu, na pewno na plus piękna okładka, która ładnie będzie się prezentować na półce.