Umysł ponad umysłem

Cykl: KOLEKCJA WYKŁADÓW AUDIO ALANA WATTSA (tom 1) | Seria: Filozofia Porównawcza
Wydawnictwo: Kendra Publishing
Mind over Mind
9781909195158
filozofia i etyka
tomollino

Czy jesteśmy w stanie ulepszyć świat i samych siebie? Tym fundamentalnym dla nas tematem i związanymi z nim zagadnieniami zajmuje się w swym kultowym już wykładzie brytyjski filozof Alan Watts. Czy można kontrolować własny umysł? Jak poprawić samego siebie? Na czym polega idea dążenia do doskonałości? Skąd wiemy, co jest dobre dla innych? Skąd wiemy, co jest dobre dla nas? Co stałoby się,...

Czy można kontrolować własny umysł? Jak poprawić samego siebie? Na czym polega idea dążenia do doskonałości? Skąd wiemy, co jest dobre dla innych? Skąd wiemy, co jest dobre dla nas? Co stałoby się, gdybyśmy z całą pewnością wiedzieli, że nie jesteśmy w stanie zrobić nic, by stać się lepsi? Bo przecież tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do ulepszania różnych rzeczy. Ale czy w ogóle jesteśmy w stanie ulepszyć siebie, ulepszyć świat?...
W prezentowanym wykładzie Alan Watts rozważa nasze fundamentalne dążenie do doskonałości, porusza tematy odpuszczenia, obserwacji, osądzania bądź nieosądzania rzeczy i wydarzeń. Dotyka natury świata, natury człowieka, która – jak ukaże – dopiero pozostawiona sama sobie, przejawia się w swojej prawdziwej pełni.

źródło opisu: http://www.kendra.com.pl/

źródło okładki: http://www.kendra.com.pl/