Frost i zaginieni

Cykl: Frost (tom 2)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Fatal Frost
Książniczka

„Mogę polecić bez najmniejszego zawahania”. Martine Cole „Kolejna lektura obowiązkowa dla fanów Frosta”. Peter James W maju 1982 roku trwa wojna o Falklandy. Ale małe miasteczka, takie jak Denton, mają też swoje problemy. I afery kryminalne. Jak chociażby seria dziwnych włamań i kradzieży kosztowności w domach bogatszych mieszkańców. Sierżant Frost ma się tym właśnie zająć, gdy spada na...

„Mogę polecić bez najmniejszego zawahania”.
Martine Cole

„Kolejna lektura obowiązkowa dla fanów Frosta”.
Peter James

Sierżant Frost ma się tym właśnie zająć, gdy spada na niego dużo poważniejsza sprawa. W pobliskim lesie, obok torów kolejowych, znaleziono zwłoki nastoletniej Samanthy Ellis, zaginionej dwa dni wcześniej. A to pierwsza z zaginionych młodych osób, jak się szybko okaże...

James Henry to pseudonim literacki Jamesa Gurbutta, który wiele lat był zagorzałym fanem cyklu powieściowego R. D. Wingfielda o sprawach inspektora Frosta - jako ich angielski wydawca.
Po olbrzymim sukcesie powieści „Frost i pierwsza sprawa” o początkach kariery Frosta - jeszcze jako sierżanta policji w Denton - zdecydowano się za zgodą syna zmarłego w roku 2007 R. D. Wingfielda na kolejną powieść-prequel.
„Doskonale oddaje styl ojca, choć nie było to łatwe...” - przyznaje Phil Wingfield.

źródło opisu: www.azymut.pl

źródło okładki: www.azymut.pl

iirriiss | 2017-01-29

Książka przyjemna, zakończenie nieco zaskakujące, ale momentami akcja zbyt wolno się toczy.