Nie... zwykła kuchnia. Bo każdy jest inny

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
malania

"Kiedy miłość, ciekawość i tradycja spotykają się z kulinarną pasją, powstaje smak idealny – taka jest moja książka. Stanowię dowód na to, że nigdy nie jest za późno, aby odkryć w sobie kulinarne szaleństwo. Doprawiłam tę książkę miłością do jedzenia i pięknych obrazów. Nie… zwykła kuchnia – bo każdy jest inny to zbiór ponad 100 wyjątkowych, autorskich przepisów, pomysłów na nietuzinkowy...

Nie… zwykła kuchnia – bo każdy jest inny to zbiór ponad 100 wyjątkowych, autorskich przepisów, pomysłów na nietuzinkowy lekki deser, porad, jak zabawić się smakiem, a przede wszystkim drogowskaz, jak zdrowo i łatwo gotować.

Każdy z nas jest inny, każdy inaczej odczuwa smak, dlatego przepisy traktują wszystkich indywidualnie i dla każdego skomponowałam jego ulubioną wersję. Porywam Cię w fascynującą kulinarną podróż, pokażę Ci wyjątkowy smak, zaciekawię Cię i zaskoczę!"

Kinga Paruzel

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,21,900,nie823...(?)

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/21/duze/900.jpg

Jesteś głodna, ale na nic nie masz ochoty. Przekąsiłabyś co nie co, ale nic nie wydaje się odpowiednie. Zwyczajnie wszystko ci się przejadło i podświadomie pragniesz zaznać nowych kulinarnych rozkoszy. Znasz to uczucie? Ja, aż za dobrze. Dopada mnie dosyć często. Nie przepadam za mięsem, rzadko ostatnio mam okazję jeść w domu, a jedzenie w miejscowych barach oferuje albo ciężkie żarło, albo dania, na które nie mam już ochoty (uroki małego miasteczka). Poszukuję więc wciąż przepisów, które po pierwsze mnie zachwycą, po drugie robi się ekstra szybko a po trzecie nie zawierają tony mięsa. W trakcie swoich wojaży książkowych natrafiłam na kucharską bombę, jaką jest “Nie… Zwykła Kuchnia” King Paruzel.
Kinga znana mi jest z programu Masterchef, w którym to dotarła do ścisłego finału pierwszej edycji. Jest również koleżanką po fachu, ponieważ prowadzi naprawdę smacznego bloga kulinarnego: www.alebabka.blogspot.com. Mocno trzymałam za nią kciuki oglądając program. I tu proszę, sama wpadła...

MamaNaPetardzie | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Pełna opinia na blogu:

Podzielę się z wami opinią o książce, która całkowicie mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. Przeszukałam nie jedną sklepową półkę za książką, która mnie zainspiruje, jednak która będzie miała przepisy na poziomie domowym, a nie szefa kuchni pięciogwiazdkowej restauracji.

Znalazłam idealną i co całkiem przypadkiem.

Autorka to finalistka pierwszej polskiej edycji programu MasterChef, która została okrzyknięta czarodziejką smaków! I mimo, że mogłoby się wydawać, że książka będzie zawierać trudne przepisy, okazuje się, że wcale tak nie jest. Przepisy są proste ale nie banalne, przystępne cenowo i czasowo :)

Książka podzielona jest na pięć rozdziałów:
No to start!
Zupy
Konkretnie i treściwie
Sama słodycz
Na zdrowie

malania | 2016-03-09
Przeczytana: 08 marca 2016

Szukałam książki kucharskiej zawierającej proste i zdrowe przepisy do codziennego zdrowego gotowania.
Przejrzałam całe mnóstwo pozycji, niestety w większości z nich (a raczej w prawie wszystkich) autor chciał się popisać i zamieścił przepisy na same "popisowe dania". W zasadzie to nic nowego...
I nagle przypomniała mi się Kinga z pierwszego master chefa, super dziewczyna i orędowniczka zdrowej kuchni, świtało mi gdzieś, że miała wydać książkę. Sprawdziłam i wydała, aż dwie!

Fantastyczna pozycja, dokładnie tego szukałam.
Przepisy są proste ale nie banalne, przystępne cenowo, czasowo i pod względem dostępności produktów a ponadto Kinga zamieszcza mnóstwo użytecznych rad i pomysłów na podmianę składników, których możemy nie mieć pod ręką.

Oprócz przepisów na dania zdrowe znajdują się też tutaj smaki tradycyjne, jednak często zawarta jest informacja jak przerobić je na zdrowszą wersję.
Coś wspaniałego!

Kinga stworzyła mix tego, co kocha z niezwykłą lekkością.
Książka jest...