Ostatni Olimpijczyk

Okładka książki Ostatni Olimpijczyk Rick Riordan
Okładka książki Ostatni Olimpijczyk
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 5) fantasy, science fiction
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 5)
The Last Olympian
Galeria Książki
2016-02-17
2016-02-17
Agnieszka Fulińska

SLAY BESTIE

SLAY BESTIE

Genialne! Uwielbiam nowe postaci w tej książce i całą akcje! Chyba mój ulubiony tom z całej piątki

holy hell

holy hell

Percy Jackson ponownie w akcji. Tym razem Kronos rusza na Nowy York. Za wszelką cenę chcę zniszyć Olimp i bogów. Nie może przebaczyć im zniewagi, a tym dłużej jest w ciele Luke'a tym staje się silniejszy. Czy uda się ocalić Olimp i Nowy York? Czy wszyscy będą w stanie się zjednoczyć i razem przeszkodzić potwornemu Kronosowi?

Świetne zakończenie bardzo solidnej młodzieżowki która, co miło mi stwierdzić po tym re-readzie, elegancko się broni nawet w oczach dorosłego już czytelnika. Riordan to niezwykle sprawny pisarz i czytanie jego książek nadal jest dla mnie bardzo przyjemną i angażującą rozrywką. Dorosłym fanom polecam odświeżyć sobie tą serię jako odskocznię od "poważniejszych" lektur, nadal bawi!

Uwielbiam bitwę o Nowy York i sposób w jaki został zbudowany background postaci Luke'a, to że poznaliśmy jego motywacje

silena, moje kochanie :(((

CLARISSE LA RUE ZABIJE WAS WSZYSTKICH

silena, moje kochanie :(((

CLARISSE LA RUE ZABIJE WAS WSZYSTKICH

Genialne zakończenie wspaniałej serii. Po przeczytaniu ostatniego zdania z książki kilka lat temu, gdy pierwszy raz skończyłem serię, jak i teraz poczułem się, jakbym żegnał dobrego przyjaciela.

W 5 część przygód Percy'ego wciągnąłem się zdecydowanie najmocniej. Akcja jest prowadzona w niesamowicie dynamiczny sposób. Choć w większości składa się ona z ostatniej bitwy o Manhattan, Riordan nie wpada w pułapkę poświęcenia fabuły kosztem bezsensownych walk. To właśnie w ostatniej części przyjdzie nam zmierzyć się z odpowiedziami na pytanie "dlaczego to wszystko się stało?". Rozwiązanie wielu wątków, na które czekaliśmy całą serię, a także wprowadzenie nowych, poruszających za sercę, jest naprawdę satysfakcjonujące.

Na ogromna pochwałę zasługuje także język, jakim autor prowdzi narrację. Choć w każdej z poprzednich części był podobny, tak w tej szczególnie pozytywnie się według mnie wyróżnia. Czytając tą książkę naprawdę ma się wrażenie, jakbyśmy patrzyli na świat oczami nastolatka.

Tym razem poza opowiedzeniem o mitach w nowy sposób, Riordan zdecydował się także zaczerpnąć motywy z mitów do samej fabuły. W szczególności widać tutaj inspirację wojną trojańską, z której dwie kluczowe sceny możemy przeżyć w nowym, nowojorskim wydaniu. I choć brzmi to jak pójście na skróty, tak niesamowicie pasuje to do całego świata i uważam taką decyzję za świetny ruch ze strony autora.

Ostatnia część serwuje nam masę ciekawych wątków, dużo akcji oraz niemniej emocji. Genialne zwieńczenie niezapominanej przygody.

Szczerze nie wiem czy ma się cieszyć czy płakać po skończeniu tej CUDNEJ serii(:

Przeczytane świetna Książka

Przeczytane świetna Książka

• Rick Riordan

Rick Riordan Ostatni Olimpijczyk Zobacz więcej
Rick Riordan Ostatni Olimpijczyk. Tom V Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy Zobacz więcej
Rick Riordan Ostatni Olimpijczyk Zobacz więcej