Zbrodnia prawie doskonała

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Seryjnym jest zwykle biały mężczyzna w wieku 20-40 lat i zabija on ludzi tej samej rasy. Nie zna swoich ofiar i nie czuje do nich nienawiści. Szuka cię policja, ale wiedz, że szansę na złapanie cię mają nikłe. A ty nie przestaniesz zabijać... Wydaje się, że wszystkim rządzi przypadek. Co jednak robić, gdy przypadków jest za dużo? Jak odróżnić przypadek od perfekcyjnego planu? Bohaterowie...

Jak odróżnić przypadek od perfekcyjnego planu?
Bohaterowie książki poruszają się w świecie, w którym intuicja jest cenniejsza od logiki, w świecie, w którym na widok prawdy ma się ochotę uciec. Tylko że nie ma gdzie... Jeśli przeczytasz, przypadek już nigdy nie będzie tylko przypadkiem.

allison | 2015-12-14
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Dzięki mojej chrześniaczce, która jest fanką Niemirskiego, i ja polubiłam jego prozę.
Niestety, "Zbrodnia prawie doskonała" okazała się najsłabszą książką, jaką do tej pory przeczytałam.

Składają się na nią trzy kryminalne opowieści, które na pewno są ciekawe na swój sposób, ale nie rzucają na kolana.
Intrygujące są zakończenia, gdyż łamią konwencje i odbiegają od klasycznych finałów, dzięki czemu zaskakują czytelnika (co w przypadku kryminałów na pewno jest atutem). Zasadnicza treść jest jednak tylko dobra i właściwie nie wyróżnia się niczym szczególnym, chociaż warsztatowo nie można jej nic zarzucić.

Na pewno czyta się lekko, szybko i przyjemnie, więc jeśli ktoś na ochotę na relaksującą lekturę, to książka Niemirskiego" może spełnić jego oczekiwania.

Koronczarka | 2012-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2012

Od dawien dawna mam do tego autora sentyment, jako tego, który kontynuował ukochaną w dzieciństwie serię o panu Samochodziku. Trzy kryminałki składające się na tę książkę czyta się z przyjemnością - bez zbytniego epatowania okrucieństwem opowiadają historie zaskakujące i sprawnie skonstruowane.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: kwiecień 2008

Trzy opowiadania kryminalne.
Pierwsze, "Brooklyn Crime Story" o śledztwie w sprawie seryjnego mordercy, który zabija gejów w Nowym Jorku.
Drugie, "Testament" o mistyfikacji i urządzonej przez pewną grupkę bogatych osób grze, w którą zostaje wplątana redaktorka ze szkockiej gazety.
No i trzecie, "Wyspa róż" o emerytowanym i zapomnianym aktorze, który na tytułowej wyspie zabija kilka osób, w tym i policjanta, który przebrany został za gwiazdę rocka podejrzaną o morderstwo. A wszystkie morderstwa popełnia wspomniany aktor, Tony Allen.

Generalnie, takie sobie, najlepsze to drugie...

bloodmary | 2014-05-14
Przeczytana: 13 maja 2014

Bardzo mi się podobały wszystkie 3 opowiadania. Każde ma swój specyficzny klimat, każde wciąga od pierwszej strony, niektóre zaskakują. Polecam z czystym sumieniem i jak dla mnie ocena jest za niska.

Pam | 2010-10-13
Przeczytana: 12 lipca 2008

Dobrze mi się czytało te trzy opowiadania zawarte w książce Niemirskiego! Po prostu dobrze :)

Agnes | 2016-12-05
Przeczytana: 29 października 2016