historia
KotWBookach

W tym tomie w sposób przystępny poznacie losy książąt wrocławskich, legnickich, brzeskich, głogowskich, oleśnickich, świdnickich i wielu innych.

źródło opisu: https://www.silesiaprogress.com/

źródło okładki: https://www.silesiaprogress.com/

KotWBookach | 2016-03-26

O królach i królowych czytamy zazwyczaj w bajkach bądź opowieściach fantastycznych, spora część czytelników spotyka się też co jakiś czas z różnymi wersjami legend. Czasem czytujemy książki historyczne. Jest wiele opowieści, pisanych o co bardziej znanych polskich królach bądź osobach zapisanych w arkanach świata jako święci, z różnych powodów. Ci mniej znani czekają na swoje „pięć minut”, czasem omówieni na jakiejś lekcji historii i szybko zapomniani. Najczęściej jednak nie do końca wiemy, jak to było kiedyś z ziemiami, na których mieszkamy, wiedza ta gubi się zazwyczaj w ogromie informacji z historii ogólnej, jaka jest nam przekazywana w szkołach. Sposobem na zachowanie jej, zwłaszcza w obliczu aktualnie dziejących się przemian, są książki pisane przez pasjonatów. Taką książką jest „Ich książęce wysokości” Jerzego Ciurloka.

Wspomniana pozycja podzielona jest na dwie części:...

Marek_Hanys | 2017-08-05

Super książka!