Love. Inne historie miłosne

9788380320932
miłość, reportaż
literatura faktu
WielkaLitera

Zaskakujące, szokujące, nietuzinkowe historie pokazujące, że miłość to temat-rzeka, o którym nigdy nie da się powiedzieć ostatniego słowa. Karlica z Wrocławia, która mimo swej niepełnosprawności próbuje założyć rodzinę; 80 – letnia Genowefa, która urodziła się w czasach, gdy rozwód był hańbą. Odrzuca wielką miłość, by dotrzymać złożonych komu innemu obietnic; Młodzi ludzie wybierający życie...

Młodzi ludzie wybierający życie w związkach poliamorycznych;

Wyzwolona, uzależniona od seriali samotna matka, szukająca przygód na portalach internetowych;

Więźniarka pragnąca przeżyć miłość za kratami, a nawet...

Mateusz Grzesiak, najsłynniejszy współczesny coach.

Bolesne i nieoczywiste reportaże Elżbiety Turlej prezentują cały atlas ludzkich emocji. Oszczędnym, ale pulsującym od emocji językiem autorka kreśli historie uczucia – tego realnego i tego wymarzonego, istniejącego lub umarłego, a czasem nigdy nie przeżytego. Rozmawia z tymi, którzy są królami Internetu, jak i z tymi, których niezwykłych historii nigdy bez niej nie moglibyśmy poznać.

Elżbieta Turlej oddaje rytm naszych czasów i pokazuje jak dziś, w dobie elektronicznych komunikatorów i mediów społecznościowych, można kochać, szukać miłości i tęsknić.

Fragmenty:

„Pracowałam w wiejskim sklepie, potem dojeżdżałam do miasta. Tam z drżeniem serca usłyszałam od kuzyna, taksiarza, że Zygfryd o mnie pytał. Powiedział mu, że wziąłby mnie z dziećmi, w jednej koszuli. Bylebym tylko odeszła od męża. Nie odeszłam.“

„Rozrysujmy. Łukasz (30 l.) ma relację miłosnoseksualną z kobietą X i kobietą Y. Pierwsza mieszka na południu Polski, jeszcze studiuje i spotyka się z innym mężczyzną, który w tym układzie jest metaamorem (czyli innym partnerem partnerki) Łukasza. Druga pracuje w usługach, mieszka na Pomorzu i oprócz tego, że jest poli, jest również biseksualna. Czyli – oprócz Łukasza i jego metaamora – jest związana z kobietą, która też jest w innym związku miłosnoseksualnym“.

„Na sympie puchy, co lepsi kandydaci przebrani. Loguję się na tindera (via Facebook). Prosty mechanizm: ustalam promień w jakim szukam. Precyzuję płeć i wiek. Wyskakuje coś jakby talia zdjęć obiektów, które słajpuję czyli przesuwam w lewo (nie podoba mi się), albo w prawo (podoba mi się). Jeśli i ja podobam się obiektowi, jesteśmy zmaczowani i możemy się umówić“.

źródło opisu: www.wielkalitera.pl

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl

kawa | 2017-10-23

Kiedyś myślałam, że reportaże i opowiadania to nie moja bajka. Powoli zmieniam zdanie.
Książka LOVE to reportaże o miłości, ale nie tej cukierkowej i z bajek, ale tej z prawdziwego życia. Ta miłość najczęściej ma siłę niszczycielską, nie ma motyli w brzuchu i czułych słówek. Jest czasem brutalna, wyrachowana, okrutna. Nic nie jest oczywiste, uczucie kierowane jest w różne kierunki.
Polecam.

Marek Rygiel | 2017-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Książka składa się z osobnych historii opisujących przeróżne miłosne relacje: zawiłe, nietypowe, niedorobione albo w ogóle od czapy. Jest ciekawa, nieźle napisana ale pozostawia niedosyt. Za to zakończenie złośliwe i jakby nie pasujące do całokształtu. Pod wpływem własnych emocji? No, może...

Niestety, błędy sprawiają, że nie ufam pisarzowi. Ortograficzne jakby mniej, bo zawsze myślę, że to może korekta, może zwykła literówka, ale takie coś jak tu, w dodatku zupełnie niepotrzebne? Nikt z gramatyki przecież nie przepytywał:

"Twórca statusów zalewanych równoważnikami zdań: 'Twój mózg podnieca,' 'Wysyłam cycki.'"

Justyna | 2016-06-28
Przeczytana: 22 czerwca 2016

"Love. Inne historie miłosne" to bardzo dobry zbiór reportaży. Jak dla mnie to książka bardzo mocna, bardzo realistyczna, a momentami wręcz zatrważająca. Pokazuje ile w dzisiejszych czasach kosztuje miłość, wierność i poczucie bezpieczeństwa. A kosztuje bardzo niewiele albo też przesadnie dużo.

japonskaturystka | 2016-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Zbiór najróżnistszych reportaży o miłości. Na początku człowiek myśli sobie "Ble, znowu te romantyczne pierdoły", a potem czyta te historie i jest zachwycony. Niektóre wcale nie wydają się opowiadać o miłości i pewnie dlatego czyta się tak dobrze.

Aneta | 2016-08-11

Miłość pod lupą... http://ksiazkiweterze.pl/k2/w1/2016/06/20/elzbieta-turlej-love-inne-historie-milosne-wielka-litera/

aannaa | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Książka nie w moim typie. Spodziewałam się czegoś lepszego.

| 2018-07-09
Przeczytana: 07 lipca 2018