Moja słodka Sunday

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
My Gal Sunday
837337731X
opowiadania clark zagadki

Cztery opowiadania, cztery zagadki kryminalne, których rozwikłania podejmuje się świeżo poślubiona para małżeńska: Henry Parker Britland IV, były prezydent Stanów Zjednoczonych i błyskotliwa młoda kongresswoman, Sandra O'Brien, pieszczotliwie zwana Sunday. Umiejętności analityczne Henry'ego, intuicja Sunday i inteligencja obojga sprawiają, że w brawurowym stylu wychodzą z poważnych niekiedy tarapatów. Wszelako ani zbrodnie namiętności, ani porwania, ani ponure tajemnice przeszłości nie osłabiają wzajemnej miłości, radości życia i poczucia humoru bohaterów, czyniąc z nich wyjątkowo uroczą parę detektywów.

awiola | 2011-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2011

“Strzeżcie się gniewu cierpliwego człowieka”

Widząc na okładce nazwisko Pani Clark, bardzo się ucieszyłam, że przeczytam jej kolejną książkę. Po lekturze „Na ulicy gdzie mieszkasz” – świetnej powieści, która trzyma w napięciu do ostatniej kartki, pozostały we mnie bardzo pozytywne emocje w stosunku do tej pisarki.

Ten tytuł jest całkowicie odmienny od przytoczonej przeze mnie wyżej książki. Tym razem na jego treść składają się cztery opowiadania, w których głównymi bohaterami są Henry Parker Britland IV – czterdziestoczteroletni, były prezydent Stanów Zjednoczonych pozostający na emeryturze oraz jego świeżo poślubiona małżonka Sunday – prawniczka oraz członkini Kongresu USA. Henry i Sunday stanowią zgraną parę w życiu oraz znakomicie odnajdują się w rozwiązywaniu zagadek, które dotyczą ich przeszłości i teraźniejszości. Niejednokrotnie grozi im niebezpieczeństwo w związku z ich detektywistyczną działalnością jednakże nie hamuje to ich dalszych poczynań. Smaczku opowiadań dodaje...

Czesia | 2014-09-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 07 września 2014

Ostatnio sięgnęłam po książkę Mary Higgins Clark "Moja słodka Sunday". Opowiada ona o perypetiach byłego prezydenta USA Henry'ego Parkera Britlanda IV i jego niedawno poślubionej żonie Sunday, która jest członkinią Kongresu. W czterech, krótkich opowiadankach dowiadujemy się jak poznali się małżonkowie, co robią i jak spędzają wolny czas. Każde opowiadanie dotyczy innej sprawy, którą próbują rozwikłać z pomocą swoich dawnych i obecnych znajomych. Sprawy te dotyczą zabójstwa partnerki byłego przyjaciela prezydenta, porwania Sunday, tajemniczej zagadki związanej z jachtem Kolumbia oraz znalezienia małego chłopca. Zdarzają się one akurat w otoczeniu Henry'ego i jego żony i akurat to błyskotliwość, intuicja i kontakty Sunday prowadzą do rozwiązania zagadek.
Ciepła, napisana z humorem, ciekawa opowieść o małżeństwie z detektywistycznym zacięciem.

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Mary Higgins Clark sprawdza się w dłuższych formach, ale opowiadania jej nie wychodzą. „Moja słodka Sunday” to opowiadania o byłym prezydencie Stanów Zjednoczonych i jego nowo poślubionej żonie. Duma z bycia Amerykanką przebija z każdego wersu, każdego dialogu. Ale nie zmienia to faktu, że opowieści są marniutkie i wręcz grafomańskie. Clark szerzy mit nieskazitelnego prezydenta, który nawet pierdzi elegancko i bekając myśli z dumą o swoim kraju. W sumie jest to godne podziwu, ten niezachwiany patriotyzm i wiara w Gwieździsty Sztandar. Jednakże postaci Henry’ego Parkera Britlanda IV, jak i jego słodziutkiej żony Sunday są tak płaskie i papierowe, że spokojnie można byłoby je przerobić na wyborczy papier toaletowy.
Opowiadania nadają się w sam raz do poczekalni u dentysty. Po kilku stronach lektury każdy normalny człowiek przedłoży fotel dentystyczny i borowanie bez znieczulenia nad słodycz małżeńską fikcyjnego prezydenta.

malgosinka | 2013-11-21

Cztery bardzo krótkie i proste opowiadania. Trochę pół żartem, pół serio, jak na mój gust, bo znów mocno, mocno naciągane (wcześniej przeczytałam "Syndrom Anastazji"). Na szczęście historie są na tyle mało skomplikowane, że autorka nie mogła mnie tym razem zanudzić połączeniem przydługich opisów z brakiem akcji i brakiem intrygującej fabuły. Daję jednak 6 gwiazdek, bo tytułowa para bohaterów była "przesympatyczna"... Zbyt słodka, wyidealizowana i nieskazitelna, ale lubię czasem pofantazjować czytając coś prawie na miarę losów księżniczki, więc był to taki mój mały odskok od bardziej drastycznych utworów i literatury naukowej. Poza tym duet bohaterów skojarzył mi się z A. Christie, która też obsadziła w głównych rolach detektywów - małżeństwo. Z czterech opowiadań p. Clark, chyba jedynie to z porwaniem było nieco emocjonujące, chociaż działanie porywacza było kompletnie "od czapy". Sprawa jachtu to jakaś mnogość postaci politycznych i niewiele poza tym. W pierwszym opowiadaniu...

Cuddless | 2010-11-01

M.H.Clark udowadnia, że jest fenomenalna w każdym gatunku. Czy to powieść na 400 stron, czy opowiadanie na 20 - napięcie zawsze to samo, historia zbudowana zawsze tak samo dobrze.
Poza tym, mamy tutaj do czynienia z fantastyczną parą bohaterów - Sunday i Henry'ego kocha się od pierwszej strony.

paniKa | 2011-08-22
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Przeczytałam wiele książek pani Mary Higgins Clark i każda była lepsza od poprzedniej. Jednak ten zbiór opowiadań o Prezydencie i Jego pięknej, młodej żonie nie kupił mnie wcale. Doczytałam, ale nie było łatwo. Może dlatego, że to zbiór opowiadań, może dlatego, że trochę polityki, może dlatego, że utożsamić mi się z bohaterami ciężko.

Kasia | 2011-09-04
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo lubię powieści tej autorki, jednak te opowiadania bardzo mnie rozczarowały. Nie były ani ciekawe, ani nie budowały napięcia. Wygląda na to, że Mary Higgins Clark potrafi świetnie pisać gdy ma do zagospodarowania znacznie więcej niż 20 stron.

książek: 1919
Vinga | 2016-11-26