Święta z Kalkuty

Czesław Ryszka Wydawnictwo: religia
religia
2003-01-01
2003-01-01

Książka wspaniała! Widać, że autor bardzo przyłożył się do jej wydania. Zawiera ona wiele informacji o życiu świętej siostry Teresy łącznie z wzmiankami o przyznanych nagrodach i odwiedzinach znanych osobistości, dużo w niej o założeniu Zgromadzenia wraz z informacjami o życiu zakonnic i z jego rozwojem na różne kierunki świata i różne odłamy (męskie i żeńskie),jak i o samych problemach współczesnego świata, nie tylko hinduskiego.

Książka opatrzona jest kilkoma zdjęciami. Na samym końcu autor podaje "listę kontrolna pytań do siebie" by być lepszym człowiekiem, dążyć do świętości.

Pozycja ta otwiera oczy na naukę świętej Teresy odnośnie budowania szczęścia i miłości we własnych rodzinach i zachęca do zaczynania od tego, zamiast rzucania się "na głęboką wodę" pracy Misyjnej, która nie jest też dla każdego. Ponadto autor wspaniałe wyjaśnił w niej z jakimi zarzutami musiało mierzyć się samo Zgromadzenie i matka Teresa i jaka była prawda. Polecam zajrzeć!

Książka pisana jest lekkim językiem, pod sam koniec autor ukazuje siebie pisząc w pierwszej osobie.

Ps. Znam osobę w tym Zgromadzeniu dlatego wiem, że warto temu autorowi i tej publikacji zaufać, jeśli poszukuje się rzetelnej wiedzy na temat Misjonarek Miłości. Nawet rutyna dnia niewiele się zmieniła po czasy dzisiejsze, jaką opisuje autor - jeśli chodzi o codzienność sióstr, obowiązków i zadań jest o wiele więcej, jednak tu zawarte są najważniejsze informacje.

• Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Święta z Kalkuty