Polskie runy przemówiły

rugwa

źródło okładki: zdjęcie własne

lavinka | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rewelacja, chociaż trzeba ją przeczytać dwa razy, za pierwszym razem czyta się bez wiary. A potem sprawza się informacje zawarte w książce i ten szok, gdy okazują się prawdą. Co robią runy na monecie Mieszka I, który podobno nie znał pisma? Na te i wiele innych pytań odpowie nam lektura. Nie należy czytać jej jako prawdy objawionej, tylko próbę interpretacji przeszłości, moim zdaniem bardzo udaną.

PawelM | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Swego czasu zapowiadałem, że naskrobię kilka słów o wyrobie książkopodobnym bredniopisarza Winicjusza Kossakowskiego, Polskie runy przemówiły. Nie, nie będzie to ani recenzja, ani polemika, bo po 1. wytwory wyobraźni i nieuctwa Kossakowskiego na to nie zasługują, po 2. jest tam takie spiętrzenie idiotyzmów z różnych dziedzin, że odkręcając to można nasmarować wielotomową sagę.

Zamiast tego zajmę się raczej źródłami turbowskich (i nie tylko turbowskich) wymysłów o istnieniu słowiańskiego pisma.

WIĘCEJ: