Co trzeba wiedzieć o studiach nad przyszłością?

Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
popularnonaukowa
Mateusz

Książka przedstawia ewolucję studiów nad przyszłością na świecie, których intensywny rozwój w ostatnim okresie stał się jednym z ważnych nurtów współczesnej nam cywilizacji. Na tym tle autor próbuje odpowiedzieć na pytanie jak przedstawiają się studia w Polsce. Niestety diagnoza ta wypada dla nas niekorzystnie. Mamy w Polsce do czynienia z kryzysem myślenia o przyszłości. A jak stwierdza w recenzji niniejszej książki Profesor Zdzisław Sadowski „Doświadczenie uczy, że prowadzenie rzetelnych studiów nad przyszłością staje się coraz bardziej niezbędne wobec gromadzących się zagrożeń i niepewności. Nie było tak kiedyś, gdy można było liczyć na spokojny rozwój w wyniku spontanicznego funkcjonowania gospodarki rynkowej. Dziś ta sama gospodarka rynkowa osiągnęła stadium, w którym jej działanie prowadzi do autodestrukcji i tworzy konieczność dopracowania się metod rozumnego sterowania gospodarką i rozwojem społecznym. To zaś wymaga racjonalnego myślenia o przyszłości w coraz dłuższym horyzoncie czasowym.” Książka może być szczególnie przydatna i interesująca dla polityków, biznesmenów, dziennikarzy, młodzieży studenckiej oraz szerszego grona czytelników, których interesuje przyszłość naszego kraju.

źródło opisu: ksiazkiekonomiczne.pl

źródło okładki: eksiegarnia.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!