Zjedz ciastko … i kup sobie buty!

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Compassion
Eat the cookie... buy the shoes. giving yourself permission to lighten up.
religia
Mela

Zjedz ciastko … i kup sobie buty! – to zachęta do pozwolenia sobie na odrobinę luzu. Nie zostaliśmy stworzeni do poczucia winy. Bóg nie zamierzył, by Jego dzieci dźwigały ciężar wyrzutów sumienia, dlatego nikt sobie z tym ciężarem nie radzi. Gdyby Bóg chciał, żebyśmy go nosili, nie posłałby Jezusa, by nas od niego uwolnił. Jezus wziął na siebie nasze występki – zapłacił za nie – a wraz z nimi wziął także obciążająca nas winę ( zob. Ks. Izajasza 53 i 1 List Piotra 2, 24-25).
Jako wierzący w Jezusa Chrystusa – a tym samym jako Boże dzieci – zostaliśmy uwolnieni spod mocy grzechu (zob. List do Rzymian 6:6 – 10). To nie znaczy, że już nigdy nie zgrzeszymy, ale że za każdym razem, gdy upadniemy, możemy wyznać grzech, przyjąć Boże przebaczenie i uwolnić się od ciężaru win. Nasza podroż z Bogiem ku właściwemu postępowaniu i świętości to ciągły proces. Jeśli mielibyśmy przez niego przechodzić, ciągnąc za sobą ciężar winy za przeszłe błędy, wówczas nigdy nie zbliżylibyśmy się do prawdziwej wolności i radości. Może właśnie dlatego tak mało osób doświadcza pełnej bliskości relacji z Jezusem i wszelkich płynących z niej łask.

źródło opisu: http://compassion.pl/produkt/zjedz-ciastko-i-kup-sobie-buty-2/

źródło okładki: http://compassion.pl/produkt/zjedz-ciastko-i-kup-sobie-buty-2/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!