Różanooka

Cykl: Saga o kotołaku (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ksin, polskie fantasy, rycerze

Wielki powrót kultowej „Sagi o kotołaku”! Przybrana córka Ksina, strzyga Irian zwana Różanooką, po tajemniczym zniknięciu ojca obejmuje stanowisko dowódcy gwardii królewskiej. Pewnego dnia w pałacu pojawia się młody weteran Mino Dergo. Przybywa do stolicy, gdyż kilka dni wcześniej spotkała go ogromna krzywda. I wtedy na Irian spada miłość, od której zawali się cały świat Międzykontynentu…...

Wielki powrót kultowej „Sagi o kotołaku”!

Drogi czytelniku, nawet jeśli czytałeś poprzednie wydania „Różanookiej”, nie znałeś dotąd tej opowieści. Dawne pomysły zostały rozwinięte, przybyły nowe wątki i zwrot akcji, który stawia wszystko na głowie. Nowa „Różanooka” nabrała wyrazistości i głębi, emocje bohaterów prawdziwego żaru: aż do szaleństwa, do śmierci i jeszcze dalej… Tak potrafią kochać tylko potwory Onego!
Od autora

Konrad T. Lewandowski jest autorem poczytnych kryminałów historycznych, powieści historyczno-przygodowych, SF i fantasy.

źródło opisu: matras.pl

źródło okładki: matras.pl

ryszpak | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Bardzo dobra kontynuacja cyklu o królestwach Międzykontynentu. Zmiana głównej postaci z Ksina na Irian też wyszła sadze na dobre.
Plus za padalca - filozofa ;). Wprowadza dużo odświeżającego humoru.
Bardzo ciekawy przebieg bitwy na Obłych Wzgórzach. Nie ma to jak opis walk z perspektywy prostego żołnierza lub niższego rangą dowódcy.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-15

No proszę, proszę jak jedno małe opowiadanko z Fantastyki rozrosło się w tom sagi. Godna polecenia.

czytamcałyczas | 2017-06-29

Właśnie w takich momentach,gdy czytam takie książki.Zwłaszcza mistrzowski finał pragnę być pisarzem.I tworzyć takie historie.
Nawet,chciał poczytać mamie fragmenty.Ale mi,powiedziała.
Dobrze,że masz takie fajne książki.Ale to nie dla mnie.
Mi się,podobało.W tej książce zdanie,Przeklęte to było miejsce.
A te wiły i strzygi.To mi się najbardziej podobały.

macrac1068 | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

To rzeczywiście z tomu na tom jeden z lepszych cyklów fantasy napisany przez polskiego autora. Widać jak Lewandowski zdecydowanie pozytywnie (przede wszystkim językowo i fabularnie) rozwinął ten cykl. Pamiętam jak w pierwszym tomie Ksin "ani me , ani be", a tutaj postacie są bardziej wyraziste. No cóż koniec jest zaskakujący , a nawet sama "kwestia" Ksina była niespodzianką. Duży , bardzo duży plus za Mistrza Jakuba :)). Poznaliśmy bardziej szczegółowo jego samego i kunszt jego pracy-świetny fragment.

Robert Michałek | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 23 marca 2017

Książka fajnie napisana poznajemy w niej przygody różnookiej jak i jej faceta(mina) chyba tak moge to określić. Zmierzą się z magiem Tagero. Oraz dowiemy co stało się z ksinem. Książka godna polecenia.

Space86 | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Bardzo fajna fabularnie książka, tylko trochę smutne zakończenie - ciekawe jak się wszystko rozpocznie na nowo w kolejnych tomach.

Kamil | 2016-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Hmm... nie ma Ksina, ale jest już szlachcic, padalec filozof i bardzo kobieca strzyga. Naprawdę mieszanka wybuchowa.

W tej książce jest coś onego :). Coś co nie pozwoli wam zasnąć, jest coś co dopiero po przeczytaniu sami odnajdziecie.

Thx, Panie Lewandowski, za fajną lekturę.

Marienwerder | 2016-06-01

Tom spina całość sagi o Ksinie. Przepiękne ryciny w wydaniu Orbity.

Zara | 2016-05-22
Przeczytana: 21 maja 2016

Kolejna część kontynuacji nie zawiodła moich oczekiwań. Chociaż trochę smutno się skończyło.

Wkp | 2016-05-07

UCZUCIA SILNIEJSZE NIŻ ŚMIERĆ

Niewielu autorów i niewiele serii posiada – i to nie tylko mowa o naszym kraju – taki status by mogło pozwolić sobie na ponowne pojawienie się w nowej wersji na rynku. I to z sukcesem. A jednak Lewandowski i jego saga o Kotołaku, najważniejsza polska seria fantasy obok „Wiedźmina”, pokazały, że warto odświeżać niektóre historie i przenieść je na nowy poziom.

Młoda kobieta imieniem Rida zostaje stracona za czyn, którego nie popełniła: doprowadzenie do śmierci za pomocą magii. Wkrótce jej oprawcy, którzy doskonale wiedzieli o jej niewinności, zaczynają ginąć mordowani w brutalny sposób. Rida powróciła do życia najprawdopodobniej jako strzyga! Na wieść o tym jej ukochany, Mino Dergo, gdy tylko otrząsa się z zapijanego w karczmach smutku, wyrusza szukać pomocy u także strzygi Irian, przybranej córki Kotołaka Ksina zwanej Różanooką. Dotarcie do niej wydaje się niemożliwe, Irian bowiem jest dowódcą królewskiej gwardii, zajmując stanowisko nieobecnego wciąż...