PSYCHOANALIZA I RELIGIA W XXI WIEKU Współzawodnictwo czy współpraca?

Wydawnictwo: WAM

David M. Black, przygotowując Psychoanalizę i religię w XXI wieku, zaprosił do współpracy wybitnych przedstawicieli różnych szkół i nurtów psychoanalizy zajmujących się problematyką religii i duchowości. Wnieśli oni do książki świeżą perspektywę teoretyczno-badawczą w psychoanalitycznym spojrzeniu na kwestię wiary i duchowości, odpowiadając na kilka ważnych w tym kontekście pytań: - W jaki...

- W jaki sposób religijne narracje przenoszą bądź zniekształcają psychologiczną prawdę?
- W jaki sposób religia "funkcjonuje" psychologicznie?
- Jaka jest natura doświadczenia religijnego?
- Czy istnieją podobieństwa między psychoanalizą a różnymi tradycjami religijnymi?

Jest to praca wybitna dzięki różnorodności poglądów 14 autorów, prezentujących swój punkt widzenia na wybrane tematy; książka ma charakter wyważonej dyskusji. (Christopher MacKenna, British Association of Psychotherapists, Londyn)

David Black zebrał i dokonał wyboru ważkich artykułów o wierze religijnej i psychoanalizie. To godny polecenia, wzbogacający nasz sposób myślenia materiał. (Jonathan Wyatt, pismo: Psychodynamic Practice)

Redaktor pracy, David Black, przygotował doskonałe wprowadzenie, w którym prezentuje krótką historię relacji psychoanalizy i religii (...) Książkę tę, sądzę, powinien przeczytać każdy, kto interesuje się stale zmieniającymi się, wzajemnymi odniesieniami między nimi. (Mary Neave, pismo: Therapy Today).

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,45558,Psychoanaliza...(?)

źródło okładki: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=113056

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!