Dieta płaskiego brzucha!

Okładka książki Dieta płaskiego brzucha! Cynthia Sass, Liz Vaccariello
Okładka książki Dieta płaskiego brzucha!
Cynthia SassLiz Vaccariello Wydawnictwo: Otwarte zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Flat Belly Diet!
Otwarte
2009-01-01
2009-01-01
Martyna Tomczak
dieta odchudzanie

Okładka książki Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot
Schudnij w zgo... Dorota Augustyniak-...
Okładka książki Dieta metaboliczna. Szybko schudniesz w zgodzie z własną przemianą materii Trish Fahey, William L. Wolcott
Dieta metaboli... Trish Fahey, Willia...

"Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH, National Institutes of Health) stwierdził, że obwód talii przekraczający 89 cm u kobiety i 101,5 u mężczyzny jest oznaką - niezależnie od wagi – niezdrowego nadmiaru tłuszczu trzewnego".
"Według Centers of Disease Control and Prevention (Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób) prawidłowy stosunek obwodu talii do bioder nie powinien przekraczać 0,8."
"Nadmiar tłuszczu trzewnego wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi. Najpoważniejsze z nich to: wysokie ciśnienie krwi, udar, choroby serca, cukrzyca, rak piersi, demencja."

Przejęłam się ta informacją, bo nie jestem gruba, ale wymiar przekroczyłam. Zastanawiałam się, czy powyższe wskaźniki dotyczą też wysokich osób. Z racji tego w jestem dość niska, nie szukałam wymówek i wdrożyłam program antywzdęciowy oraz zaczęłam jeść do każdego posiłku MUFA jednonienasycone kwasy tłuszczowe (m. in. słonecznik, awokado, oliwki i czekoladę). "Jak się okazuje, jedynym sposobem, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu, zarówno podskórnego, jak i trzewnego jest... jedzenie właściwych tłuszczów)." Zastosowałam też dietę kontrolowanego postu (inną niż wskazana w książce),bo wolałam okno żywieniowe niż liczenie kalorii. Spektakularne nie schudłam, ale wiedzę pozyskałam.

Książka ładnie graficznie wydana, ciekawe informacje, wyróżnione pola, ładna czcionka, przejrzyste rozdziały, przepisy, ćwiczenia, motywujące teksty, historie sukcesu osób, które przeszły przez program żywieniowy, wszystko wydaje się łatwe do zastosowania. Pozycja skierowana bardziej do osób o 40 roku życia, czyli dla mnie jak znalazł. Polecam, bez względu na to ile masz lat.

• Podręczniki, słowniki itp.
  • Zdrowie uświadomione
  • Kulinarne
  • 1 ***POSIADAM***
  • ŚWIADOME ODŻYWIANIE
  • W biblioteczce

Dodaj cytat z książki Dieta płaskiego brzucha!