Szczuroburger

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Mała Kurka
RatBurger
Karolina Zaremba
Ag2S

Zoe nie ma łatwego życia: jej macocha jest tak leniwa, że męczy się nawet przy zmienianiu kanałów telewizyjnych przywódczyni szkolnego gangu wykorzystuje każdą okazję, by uprzykrzyć jej dzień a na dodatek podły sprzedawca burgerów czyha na życie jej malutkiego przyjaciela i wymyślił nikczemny plan… “Szczuroburger” to kolejna niezwykła książka Davida Walliamsa, brytyjskiego autora o...

Zoe nie ma łatwego życia:

przywódczyni szkolnego gangu wykorzystuje każdą okazję, by uprzykrzyć jej dzień
“Szczuroburger” to kolejna niezwykła książka Davida Walliamsa, brytyjskiego autora o fenomenalnym poczuciu humoru. Jego powieści czytają zarówno młodsi, jak i starsi.
Ci pierwsi trzęsą się ze śmiechu, ci drudzy czasem z oburzenia.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Mała Kurka, 2016

źródło okładki: Dom Wydawniczy Mała Kurka, 2016

ulumul | 2018-09-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Śmieszna,ekscytująca,zadziwiająca i bardzo szybko się ją czyta.

HermionaGranger | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Niestety książka mi się nie podobała!
Żal mi było wszystkich tych biednych szczurów, które Burt chce przerobić na burgery!
Zoe bardzo przypominała mi Charliego z książki "Charlie i fabryka czekolady".
A do tego Burt ją również chce przerobić na burgera!
Na całe szczęście książka ma przynajmniej szczęśliwe, choć nieco smutne zakończenie...
Tak naprawdę nie wiem co myślę o tej książce. Z jednej strony bardzo wciągnęły mnie przygody Zoe i jej szczurka, a z drugiej opisy tego opuszczonego magazynu w którym przerabia się szczury na burgery... Brrrrr!!!
No ale to książka dla kogoś kto mimo największych chęci wciąż nie potrafi polubić szczurów.
Ja nie mam takiego problemu i lubię szczury, ale nie ta książka zdecydowanie nie była dla mnie.
No, ale warto spróbować się przełamać i ją przeczytać, bo mimo wszystko odkryjemy ciekawą przygodę Zoe i jej szczura.

kama07 | 2017-07-04
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Świetna książka,nie mogłam się od niej oderwać.Chciałabym,aby powstała druga część.Gorąco polecam:)

Ło Matyldo!!! Ale końcówka!!! Nawet sam King byłby z niej dumny. Nie wiem do jakiej kategorii zaliczyć tą książkę: thriller czy horror?
No a poza tym mamy tu macochę, która siedzi na zapomodze bezrobotnego ojca i kupuje jedynie papierochy i krewetkowe prażynki, a jej pasierbica umiera z głodu. Macochę, która sprzedaje jej zabawki i książki, by mieć forsę na własne przyjemności. Ojca, który zrezygnował z marzeń i cały dzień przesiaduje w pubie nad piwskiem. Bieda, brud, krzyki, kłótnie. I niech ktokolwiek skrytykuje dziecko, że się źle zachowuje. Dorośli powinni najpierw spojrzeć na siebie.

Synkowe_czytanie | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

„Szczuroburger” napisany jest brawurowo i trudno się mojemu Starszemu dziwić, że przeczytał tę książkę jednym tchem. Historia jest śmieszna, straszna, absurdalna, groteskowa, okrutna, przejaskrawiona — dla sześciolatka może być jednak za mocna i za smutna, więc ciągle się zastanawiam, czy czytać ją Piotrkowi, trochę tak samo jak w przypadku „Matyldy” Roalda Dahla. Zresztą skojarzenia z książką Dahla nasuwają się od razu: podobnie przejaskrawione są postacie dorosłych, podobnie okrutny, ponury i smutny jest świat bohaterki. Dla mnie Walliams to spadkobierca Dahla. Obaj autorzy w podobny sposób patrzą na świat i widzą, że rzeczywistość dziecka nie jest różowa i lukrowana. O ile jednak książki Dahla to ciemne baśnie, książki Walliamsa stanowią odbicie naszego świata: są bardziej brutalne, bardziej ekshibicjonistyczne, bardziej dosłowne. Ich dosadny, bardzo rubaszny humor nie każdemu musi się podobać, ale w pewnym sensie stanowi świadectwo naszych czasów — a dzieciakom podoba się...

Elwira | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Jest smutno i bardzo smutno, jest troszkę „obrzydliwie” ale i śmiesznie, zabawnie i wzruszająco też jest. A kto jak, kto ale dzieci to lubią takie skrajności, wiem, co mówię jako rodzic trójki dzieci (początkujących czytelników). I jak na książkę, która ma trafić do młodego czytelnika to bardzo udany a przy tym mądry towar. Dorośli też się przy niej fenomenalnie bawią. Najlepiej czytać razem, bo są też momenty z dreszczykiem!

Dawid Walliams podkreśla jak zawsze największą wartość tych rzeczy nie przeliczalnych na pieniądze, jak miłość albo przyjaźń. A w Szczuroburgerze zaznacza mocno ogromną siłę marzeń, nawet jeśli w z pozoru są nierealne czy niemożliwe do zrealizowania.

Całość okrasił swoją kreską jak zawsze niezawodny Tony Ross. To kto ma ochotę na szczuroburgera, ten najzdrowszy literacki fast food?

czytelnicze-recenzje | 2016-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

W osobach delikatniejszych może wzbudzić kontrowersję dwoma scenkami, szczególnie, jeśli są rodzicami i nie zaglądają do książek przed podaniem jej dziecku(polecam jednak to robić, dobrze wiedzieć, co trafia do rąk dzieci ;)), poza tym pojawia się trochę fantastycznych wstawek i ciekawe, nierozczarowujące zakończenie, więc kolejna książka, którą polecam, aczkolwiek dla nieco starszych czytelników.

lubie_fajne_ksiazki5 | 2016-07-30

David Williams napisał kolejną świetną powieść. Miejscami jest smutna, czasami zabawna i opowiada o wielkiej przyjaźni. Moim zdaniem właśnie taka jest dobra książka

Katarzyna Śmigowska | 2016-07-11
Przeczytana: 07 lipca 2016

Czytane z 6-latkiem. Na początku bardzo smutne i tak właściwie do połowy smutne... Potem to co przedszkolaki lubią najbardziej -trochę obrzydliwości i śmiechu. Czasami za dużo tych obrzydliwości jak dla dorosłego, ale syn się cieszył. Jest też szczęśliwe zakończenie i sporo pozytywnych morałów. Ogólnie rzecz ujmując -równoważą się. Nie jest to literatura najwyższych lotów ale spokojnie jako przerywnik dziecko może przeczytać.

ania | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Rzeczywiście, trochę brutalna i ekstremalnie smutna, jak na średnią wieku czytelnika - ok. 9 lat.
Ale jak zwykle porusza ważne problemy społeczne.
Dobrze, jeśli książki Davida Walliamsa z dzieckiem czyta ktoś dorosły, nasuwa się wtedy wiele istotnych tematów do rozmów.