Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
6.01 (12877 ocen i 701 opinii)

Opis książki

Niespodziewanie wyspa stała się terenem zdarzeń, które każde z czworga zapamiętało na długo, a może zapamięta na całe życie. Zaczęło się to jedenastego lipca, we wtorek, w dzień dżdżysty i chłodny, gdy czwórka przyjaciół znalazła na wyspie śpiącego pod leszczyna Zenka. Kim naprawdę był ten chłopak?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: zdjęcie własne

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: 2007 rok

Najlepsza lektura, jaką przeczytała, w czasie mojej edukacji w podstawówce :)
Wspaniała opowieść o przyjaźni, ale też uczuciach, marzeniach.
Lektura pełna wartości.
Zapadła mi w pamięć i z przyjemnością przez nią brnęłam :)

Kalina | 2010-10-25
Przeczytana: 2008 rok

przeczytałam, bo to była lektura, ale gdyby nie to dałabym sobie spokój z tą książką. Podczas czyania miałam straszne bóle głowy.

kinia84p | 2012-03-23

To najlepsza książka z moich młodych lat aż mi się łezka w oku kręci jak o niej pomyślę.

Grey | 2012-01-23
Przeczytana: styczeń 2011

Przyjemna lektura, pełna przygód, nasączona młodocianym zapałem ;)

Książkowo | 2011-12-06
Przeczytana: 1996 rok

Książka opowiadająca między innymi o nie łatwym dla każdego młodego człowieka okresie dorastania. Autorka ukazała w niej siłę przyjaźni oraz próbę asymilacji do grupy osoby nowo przybyłej na przykładzie głównego bohatera, którym jest Zenek.

Ładna książka, przeczytałem ją będąc starszym dzieckiem. Wywarła na mnie wtedy duże wrażenie. Na początku tajemnicza, wciągnęła mnie, zaciekawiła, pomimo długich opisów, które są ładne. Lektura zdecydowanie dla dzieci i młodszej młodzieży, łącząca w sobie pewną opowieść, nakreślenie sytuacji z pewną umownością, czasem metaforyką. Piękna książka o człowieczeństwie, ucząca myślenia i wrażliwości. Bardzo ciekawie, przystępnie skierowane do dzieci przesłanie tolerancji, akceptacji drugiego człowieka i ,,uczenia się go", a także pomagania mu. Wielka lekcja tolerancji, wrażliwości i empatii. Od pierwszych zdań autorka nawiązuje nić porozumienia z młodym czytelnikiem, którą z czasem zacieśnia. Brawo dla pisarki.

Natalia | 2013-01-26

"Ten obcy" opowiada o czwórce przyjaciół: Uli, Pestce, Julku i Marianie, którzy poznają na "wyspie" Zenka, tytułowego obcego. Czwórka przyjaciół postanawia mu pomóc i tak rodzi się nowa przyjaźń między czwórką przyjaciół, a Zenkiem...
Mnie osobiście książka się bardzo podobała i z chęcią przeczytałabym ją jeszcze raz. :)

Jest to jedna z tych lektur szkolnych, gdzie miałam frajdę z czytania. Jeśli to jest Twoja lektura szkolna, to głowa do góry - jest świetna.

mida189 | 2011-01-16
Przeczytana: czerwiec 2007

Mimo iż byłą to lektura szkolna chętnie ją czytałam i to nie jeden raz. Naprawdę polecam.

kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 2001 rok

W klasie zachwyt każdego z wyjątkiem mnie. Jakoś nie przypadła mi do gustu ta historia i może dlatego też nie za bardzo pamiętam, kto był jej bohaterem.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto