Cień Saganami

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Uniwersum Honor Harrington". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Shadow of Saganami

Wojna Królestwa Manticore z Republiką Haven idzie źle. Royal Manticoran Navy kieruje absolwentów akademii na wyspie Saganami prosto do walki. Tylko załogę HMS Hexapuma, wysłanego do Gromady Talbott, czeka nuda, gdyż Gromada chce przyłączenia do Królestwa Manticore. Do polityki Królestwa wtrąca się jednak Liga Solarna. Piraci, terroryści, najemnicy, handlarze niewolników, Biuro Bezpieczeństwa...

Do polityki Królestwa wtrąca się jednak Liga Solarna. Piraci, terroryści, najemnicy, handlarze niewolników, Biuro Bezpieczeństwa Granicznego i przekupne władze planety jednoczą siły, by zapobiec integracji.

Regule | 2016-01-25

Moja ulubiona powieść z cyklu, ponieważ nie występuje w nim sama Harrington
autor zdołał w większym stopniu opanować swoją tendencję do tworzenia "nadkompetentnych" postaci.
Bardzo ciekawy i aktualny jest motyw działań terrorystycznych i podziwiam
Webera z to że pokazał także punkt widzenia terrorystów ich nieraz różne motywy oraz to jak tworzyli swoje organizacje.
Widać że chce on przedstawić różnice pomiędzy honorowymi "bojownikami o wolność" z systemu Montana a krwiożerczymi radykałami z Spindle.
Ciekawe jest to że tworzony przez niego obraz odpowiada analizom którym poddawane są organizacje terrorystyczne działające w prawdziwym świecie.

Właściwie mógłbym się o tej Powieści jeszcze dużo rozpisywać ponieważ ona sama jest obszerna jednak żeby nie robić z tej opinii streszczenia powiem tylko że zdecydowanie polecam.

Michał | 2010-08-07
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Interesująca historia opowiedziana w świetny sposób. Książka kontynuuje wątek poboczny serii Uniwersum Honor Harrington, warto ją przeczytać dopiero po wcześniejszych pozycjach. Inaczej czytelnik będzie przytłoczony nieznanymi faktami.

rad | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Niezła. Miła odmiana. Bez obawy otwierałem lodówkę, i o dziwo, nigdzie Honor nie było... ;)

Dempsey | 2013-07-27

Weber ma talent do tworzenia papierowcych postaci ktore pomimo sztucznosci budza nasza sympate no przynajmniej moja i tak kapitan Terkchow nie dorasta moze do piet piekielnemu duetowi ale jest jedna z moich ulubionych postaci tego cyklu

Atul | 2016-10-15
MagicznyKrzysztof | 2016-09-08