Saga, Volume 1

Wydawnictwo: Image Comics
komiksy
angielski
smotex

From New York Times bestselling writer BRIAN K.VAUGHAN (Y: THE LAST MAN, EX MACHINA) and critically acclaimed artist FIONA STAPLES (MYSTERY SOCIETY, NORTH 40), SAGA is the sweeping tale of one young family fighting to find their place in the worlds. When two soldiers from opposite sides of a never-ending galactic war fall in love, they risk everything to bring a fragile new life into a dangerous old universe. Fantasy and science fiction are wed like never before in a sexy, subversive drama for adults. This specially priced volume collects the first arc of the smash hit series The Onion A.V. Club calls "the emotional epic Hollywood wishes it could make." Collects SAGA #1-6. - See more at: https://imagecomics.com/comics/releases/saga-vol.-1-tp#sthash.7BLVSRhr.dpuf

źródło opisu: imagecomics.com

źródło okładki: imagecomics.com

isobel | 2017-10-01
Przeczytana: sierpień 2017

Gdy Gwiezdne Wojny spotykają się z Grą o Tron i... z szekspirowskim "Romeo i Julią"

"Break rules as often as you can because who the hell doesn't want to have adventure?"

Gdy dwóch żołnierzy z przeciwnych stron barykady w nigdy niekończącej się, między galaktycznej wojnie zakochuje się w sobie, ryzykują wszystko aby ochronić swoją córeczkę przed czyhającym zewsząd niebezpieczeństwem.

Nie pamiętam czy kiedykolwiek wcześniej trafiłam na serię komiksu na której punkcie dostałam aż tak wielkiego świra. Odkryłam tą serię przez przypadek: nie jestem fanką filmów o superheroes na które obecnie jest ogromny boom (i taka sytuacja będzie trwała jeszcze kilka lat), ale z nudów postanowiłam przeczytać artykuł na temat genialnych komiksów które nie doczekały się swoich ekranizacji (alleluja). Saga Briana K. Vaughana była wymieniona jako pierwsza. Tak zaintrygował mnie opis, że czym prędzej wygooglowałam ją i przeczytałam pierwszy tom online w języku oryginalnym i...przepadłam....

Hamlet | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Chris3z8 | 2017-08-06

Nie. NIe. NIE! Trzy razy na nie - jedna z najgorszych serii, jaką czytałem na przestrzeni ostatniej dekady. Totalny miszmasz, bez ładu, bez składu. Niestrawna sałatka pomysłów, setka koncepcji tylko po to, żeby gnać do przodu, na złamanie karku. Nie podoba mi się nowa wersja ,,Romea i Julii'' (XXI wiek gwałci klasykę). Graficznie nic wyjątkowego, co by mnie urzekło - paskudny drugi plan. Fabuła nie istnieje, bo to taki kicz, że saga Gwiezdnych Wojen wydaje się epopeją godną Puszkina czy Bułhakowa. Sztuka dla sztuki, bez wymagań, bez niczego, co by mnie zatrzymało. Totalna klapa. Nie wiem, czym się zachwycać. Gender atakuje. Nagrody się sypią, a ja rzucam to diabelstwo w kąt, bo mnie obraża intelektualnie.

ŁUKASZ | 2018-02-13

Po pierwszych kilku stronach dałbym tej powieści 3 gwiazdki. Denerwujący bohaterowie, akcja na łeb na szyję, a i do warstwy wizualnej ciężko się przyzwyczaić. Jednak z czasem, i z kolejnym zwrotem akcji, komiks podobał mi się coraz bardziej. Reasumując: szału nie ma, ale po drugi tom sięgnę bo w samej historii i kreatywności autorów tkwi potencjał.

gabrielab393 | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Sięgnęłam po ten komiks ze względu na cieszący moje oko styl grafik oraz na tematykę fantasy.
Wprawdzie po przeczytaniu pierwszego tomu jeszcze wiele wątków jest dla mnie mglistych, ale jak wskazuje sam tytuł - "Saga" - jest to opowieść, która rozwija się powoli i w wielu tomach.
Sam fakt, że ten komiks skłonił mnie do szperania w internecie na jego temat to znak, że jest dobry. Jestem ciekawa co będzie dalej i biegnę natychmiast do biblioteki po następną część.
Podsumowując: kawałek dobrej roboty zarówno pod względem rysunkowym jak i scenariuszowym.

Alderamin | 2018-04-28

Jeżeli coś jest w stanie powstrzymać mnie przed zaśnięciem w nocy z piątku na sobotę po morderczym tygodniu, to musi być absolutnym arcydziełem. Saga to genialne zmiksowanie popularnych w kulturze wątków i schematów, osadzonych na kanwie mrocznej space opery i napędzonych wartką akcją i świetnie zarysowanymi, ciekawymi bohaterami. Jest i erotycznie, i obrzydliwie, i pięknie, i groteskowo, i śmiesznie, i przerażająco. No i przede wszystkim jest bardzo indywidualny styl. Komiks przypomina te lepsze filmy Marvela - Strażników Galaktyki czy Thora: Ragnarok. To ten sam typ zabawy popkulturą i nadania zjechanym do granic możliwości wątkom niespotykanego dotąd błysku i smaku. Autorzy bawią się tym, co tworzą, zaskakując czytelnika na jego własnym podwórku, ale jednocześnie nie przytłaczają go i pozwalają płynąć z fabułą. Pierwszy tom przeczytałam w formie skanów i chociaż bardzo, ale to bardzo chcę poznać ciąg dalszy, to już obiecałam sobie, że TAKI komiks zasługuje wyłącznie na czytanie...

książek: 2090

Główną zaletą "Sagi" są postacie, niezwykle pomysłowe, oraz akcja i uniwersum, coś w stylu "Gwiezdnych wojen". Gorzej z wykończeniem i tłem, ale co tam, i tak jest super. Zaopatrzyłam się już w kolejne tomy.

Nie zawiodłem się, a oczekiwania miałem duże. Czuć przepych świata, który jest pełen różnorodnych ras, planet i nazw własnych, a toczy się w nim ogromna wojna. Już pojawiają się intrygi i polowania, natomiast wśród postaci znajduje się wielu interesujących, niejednoznacznych bohaterów o odmiennych celach - wolni strzelcy, nowo upieczeni rodzice, królewski potomek... Tytuł "Saga" okazuje się więc jak najbardziej adekwatny, ponieważ śledzimy wydarzenia z perspektywy kilku osób, natomiast uniwersum naprawdę tętni życiem i zachwyca.

Scenariusz wciąga, może nie od razu, bo trzeba trochę przyzwyczaić się do momentami wulgarnego języka, który jednak także okazuje się atutem - uwypukla emocje postaci. Ponadto historia, chociaż w pewnym stopniu dramatyczna (motyw: ucieczka przed wojną), dostarcza ekscytacji, a w dialogach występuje spora dawka humoru. Świetny początek serii.

Griffin | 2015-07-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Komiks, który przekonał mnie do komiksów:
Jakoś nigdy nie przywiązywałam większej wagi do tego typu mediów. Komiksy czy powieści graficzne (dla mnie to było jedno i to samo) uważałam za coś w stylu kreskówek dla dzieci. Ma obrazki, czyli nadaje się do publiczności poniżej dwunastego roku życia, prawda? Ano właśnie nie. Wszędzie się słyszało o tej Sadze i tym jakie to świetne sci-fi i że z treściami dla dorosłych... A ponieważ nie mogę się oprzeć presji zewnętrznej, poszłam do księgarni i kupiłam. I już sama okładka i wspaniałe, pełne żywych kolorów ilustracje upewniły mnie w przekonaniu, że zakup był trafiony.
Przekonałam się, że komiksy czy też powieści graficzne nie muszą być uproszczonymi, banalnymi historiami składającymi się z samych dialogów i reakcji bohaterów. Saga posiada wszystkie elementy normalnej książki z dodatkiem rysunków, które wspaniale oddają atmosferę fabuły.

Wielowątkowa fabuła zawsze cieszy wzrok:
Decydując się na sięgnięcie po Sagę wiedzieć musimy kilka...

Seticzek | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Ocena lekko zawyżona, bo fabuła lekko naiwna. Aczkolwiek kreacja świata rzuca na kolana. Zerwałem noc. Grafika miodna.

Trwa Tydzień Zakazanych Książek

Właśnie rozpoczął się Tydzień Zakazanych Książek. Wydarzenie organizowane jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy i ma na celu upublicznienie debaty o wolności słowa, tolerancji i prawa do wygłaszania własnych opinii. Tydzień Zakazanych Książek potrwa w tym roku od 27 września do 3 października. W Polsce organizowany jest po raz piąty.

Redaktorzy LC polecają książki na Gwiazdkę

Do Świąt zostały jeszcze dwa tygodnie. To dobry moment, żeby zaplanować zakup prezentów. My, mole książkowe nie mamy najmniejszego problemu z odpowiedzią na pytanie: co kupić? Wiadomo, książkę! Ale już z wyborem konkretnego tytułu może być gorzej. Jeśli stoicie bezradnie przed księgarnianymi półkami, bądź nie wiecie jaki tytuł wpisać w wyszukiwarkę, zapoznajcie się z rekomendacjami naszych serwisowych redaktorów.