Książka Roku 2018

Trójkąty sprawiedliwości

Wydawnictwo: Novae Res
ALEX

Nina Goldberg, zmęczona podwójnym życiem męża, zamierza udowodnić całemu światu, że Tomasz Goldberg, współwłaściciel prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej, pozornie uczciwy i szlachetny człowiek nie zasługuje na miano człowieka bez skazy. Gdy pewnego dnia Warszawą wstrząsa brutalne morderstwo pary kochanków, Maksymilian Wilk i Adam Mazur, śledczy z warszawskiej policji, stają przed...

Gdy pewnego dnia Warszawą wstrząsa brutalne morderstwo pary kochanków, Maksymilian Wilk i Adam Mazur, śledczy z warszawskiej policji, stają przed niezwykle trudnym zadaniem wytropienia sprawcy. Niestety tajemnicze znaki, jakie psychopatyczny morderca pozostawia po sobie w miejscu dokonania zbrodni, zamiast przybliżyć ich do rozwikłania zagadki, naświetlają kolejne niewiadome.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trojkaty_sprawiedliwosci

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trojkaty_sprawiedliwosci

Izabela Pycio | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

"Człowiek, który ma wszystko, zaczyna się nudzić i niekoniecznie dokonuje dobrych wyborów."

Kryminał rozpoczyna się bardzo obiecująco, mocnymi uderzeniami, niezwykle brutalnymi morderstwami, od razu orientujemy się, że muszą mieć one wiele wspólnego z długo skrywanym żalem przez mordercę, pragnieniem samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości, dokonania osobistej zemsty. Czy jednak nie jest to zbyt oczywiste przesłanie? Dlaczego tak ważnym aspektem staje się presja czasu? Gdzie odnaleźć punkty zaczepienia do rozwiązania zagadki zbrodni? Czy to przypadek, że tragedie dotykają medyczne środowisko chirurgii plastycznej? Czy Maks Wilk i jego partner Adam Mazur zdołają unieszkodliwić zwyrodniałego sprawcę?

Sięganie po książkę z półki debiutów jest zawsze obarczone dużym wskaźnikiem ryzyka i niepewności, co tak naprawdę kryje się w treści. Nie zawsze uda się złapać nić porozumienia między autorem a czytelnikiem, który w miarę zapoznawania się z opisywaną historią coraz mniej przekonuje...

Zaniczka | 2016-05-08
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Są takie książki, o które zapadają nam w pamięci na długo, a są tez takie, po których ślad zanika zaraz po doczytaniu do końca.

Niestety do tej drugiej kategorii zalicza się debiut p. Graczyk, a zapowiadało się tak ciekawie:

Jest tajemnica, jest psychopata są makabryczne zbrodnie, czyli dokładnie to co lubię i czego oczekuję po książce kryminalnej, jednakże mimo...

Maja | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Nina Goldberg ma już dość tego, że mąż prowadzi podwójne życie. Chce całemu światu oznajmić, jaki właściwie jest Tomasz Goldberg, człowiek o złotym sercu, który jest współwłaścicielem prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej. Gdy dochodzi do wstrząsającego morderstwa kochanków, Maksymilian Wilk i Adam Mazur starają się wyjaśnić kto i dlaczego pozbawił ich życia. Nie jest to wcale takie proste. Morderca co prawda pozostawia po sobie ślady, lecz wprowadzają one więcej zamętu i sprowadzają śledztwo na niewłaściwe tory. Czy uda im się w końcu odnaleźć sprawcę?

Książka liczy sobie niecałe 200 stron, ale przebrnięcie przez nią było bardzo trudne. Za dużo tu niewiadomych. Nie wszystkie kwestie zostały wyjaśnione, a sama zbrodnia została zepchnięta na całkowicie boczny tor. W sumie nie wiem, w jaki sposób działał morderca. Jego działania też nie są dla mnie jasne. Zagadka zagadką, ale wypadałoby ją na końcu jakoś sensownie rozwiązać. Zakończenie jest zaskakujące, ale nie jestem w stanie...

Patrycja | 2018-05-24

Plus za pomysł. A drugi za okładkę.

Zawiodłam się i to już po kilku stronach. Książka dość chaotyczna, wiele wątków zepchniętych na drugi plan, a szkoda, bo gdyby je pociągnąć, pozycja zdecydowanie byłaby warta uwagi. Do tego mam wrażenie, że książka nie "przeżyła" edycji, redakcji, czy czego tam jeszcze, bo w pewnych miejscach aż oczy bolały od mocno zachwianej gramatyki.

I choć historia wydaje się świetna, to realizacja Pani Graczyk nie do końca wyszła. Niemniej życzę powodzenia i liczę na poprawę. :)

Kevarlik | 2016-03-22

Jeżeli książka ma 200 stron, to raczej nie ma co liczyć na wyjaśnienie wszystkich wątków poruszonych w fabule. Zepchnięcie zbrodni na drugi plan owszem ma sens, o ile czemuś to służy (tutaj nie). Natomiast jeśli jest tylko dodatkiem i to źle skonstruowanym, niestety książka musi polec na całej linii.

emil | 2019-01-04
Przeczytana: 08 lutego 2019