Mieć wszystko

Wydawnictwo: Marginesy
Having it all
kobieta, przyjaźń, problemy
LubimyCzytać

Pracujesz i brakuje ci dzieci. Zostajesz w domu i zastanawiasz się, czy czegoś nie tracisz... Mając wszystko to dowcipna, prowokacyjna, empatyczna powieść, która opisuje dylematy kobiet sukcesu. Liz Ward wierzyła, że można mieć wszystko. Spektakularną karierę, udane małżeństwo i szczęśliwą rodzinę. Ale na własnej skórze przekonała się, że praca na wysokim stanowisku w stacji telewizyjnej...

Liz Ward wierzyła, że można mieć wszystko. Spektakularną karierę, udane małżeństwo i szczęśliwą rodzinę. Ale na własnej skórze przekonała się, że praca na wysokim stanowisku w stacji telewizyjnej okaże się jej największym błędem życiowym. Nie spodziewała się, że trafi się jej szef z piekła rodem, rywalka w pracy zrobi wszystko, aby się jej pozbyć, a najlepsza przyjaciółka okaże się podstępną żmiją. Dodatkowo nie może liczyć na wsparcie ze strony bliskich, gdyż jej rozterki burzą obraz idealnego wzoru do naśladowania wielofunkcyjnej matki, żony i kochanki.

Ale Liz już nie może dłużej udawać - za sukces trzeba słono zapłacić. Ma wszystko, a jednak nie ma nic. Brakuje jej rodzinnych kolacji, szkolnych przedstawień, bajek na dobranoc i wspólnego czasu z mężem. Czasu, by pomyśleć. Tak jak wszystkie pracujące matki szarpie się między obowiązkami służbowymi, a logistyką domową. Pogoń za ambicjami zawodowymi nie pozwalają jej cieszyć się z tego, co osiąga po drodze, a każdy dzień w wyścigu po karierę pozostawia w niej jeszcze większą pustkę. Czy to znaczy, że kobiety nie są w stanie znaleźć równowagi między życiem osobistym i zawodowym? A może wszystkie udają, że to potrafią, a w rzeczywistości żyją z niekończącymi się wyrzutami sumienia? W świecie propagandy sukcesu nie można mówić na głos, że nie ma ludzi doskonałych.

Dlatego Liz postanawia, że jednak będzie miała wszystko, ale tylko to, czego sama pragnie i tym razem na własnych warunkach.

Powieść, która dotyka najczulszych strun serca. Każda kobieta kiedyś była bohaterką tej historii.
- Penny Vincenzi

Ta książka sprawi, że będziesz na przemian śmiać się i płakać. I na nowo przemyślisz swoje życie.
- Jill Cooper

źródło opisu: materiały wydawnictwa

Wojciech Gołębiewski | 2019-10-01
Przeczytana: 01 października 2019

Nieszkodliwe czytadło
Moje poszukiwania wiadomości o autorce, jak i jej książce, nie przyniosły żadnych rewelacji, a wychodzi mnie, że Haran wydała w latach 90. tę książkę, a obecnie zaryzykowała i chce ją wcisnąć następnemu pokoleniu czytelników. Temat oklepany: czy można pogodzić życie osobiste (rodzinne) kobiety z pracą zawodową. Na LC, po 3 latach, wynik adekwatny: 6,25 (60 ocen i 11 opinii), czyli jak na „czytadło” ocena OK., lecz ich ilość żenująco niska. Niemniej kwalifikuję ją jako „czytadło”, przeczytałem obowiązkowe 100 stron, a resztę przekartkowałem, co potwornie mnie znużyło; nie polecam, bo to strata czasu, ale jak ktoś lubi, to niech se czyta, bo wolność jest. 5/10

Renax | 2019-09-25
Przeczytana: 23 września 2019

Całkiem ciekawa książka. Mnie obyczajówki nudzą, więc zaczęłam czytać, poznałam na tych kilku pierwszych stronach bohaterkę i żeby się nie zanudzić to po kilku stronach przeczytałam końcowe 200 stron. Powieść mnie zaciekawiła, więc przeczytałam resztę. Całkiem ciekawa. Przedstawia różne perypetie atrakcyjnej trzydziestolatki i jej przyjaciółek. Mąż, praca, wypalenie, zdrady, dzieci, dylematy kobiety: czy wybrać rodzinę czy pracę, czy dać mężowi szansę. To tzw. życiowa książka. Na pewno ciekawa.

alekso | 2019-05-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy rzeczywiście można mieć wszystko? Dobrą posadę, uznanie współpracowników, szacunek wśród znajomych, wspaniałego męża i cudowną rodzinę? Czy naprawdę można mieć czas na karierę i na rodzinę? Ta książka mówi o tym, że można, pod warunkiem, że wszystko robi się z głową.

Liz miała męża i dzieci, piękny dom i spełniała się zawodowo. Jednak jej praca pochłaniała tyle czasu, że tęskniła za dziećmi. Cierpiała, że musi siedzieć w pracy na nudnych spotkaniach do późnych godzin, zamiast układać swoje dzieci do snu. Liz szybko przekonała się, jaką cenę trzeba zapłacić za pracę na pełen etat i stwierdziła, że jest ona zbyt wysoka.

David, mąż Liz, znudzony i zmęczony jej rozdarciem między pracą a domem, wdaje się w romans z najlepszą przyjaciółką Liz - Britt. Czy można go winić? Czy powinien szukać ukojenia i czułości w ramionach innej kobiety? Odpowiedzi są następujące: tak i nie. Zdrada jest niewybaczalna, nie jest to błąd. To jest wybór i David z pewnością wybrał źle. Zrozumiał to, gdy...

Gojka | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

"Pracujesz i brakuje ci dzieci. Zostajesz w domu i zastanawiasz się, czy czegoś nie tracisz (...)"
Kolejna książka tej autorki, którą przeczytałam.
Przyznaję, że mnie ta opowieść, nie zachwyciła.

SeVIIen | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

„Może ludzie się nie zmieniają. Może trzeba ich po prostu lepiej zrozumieć.”

Liz Ward wierzy, że może mieć wszystko: błyskotliwą karierę, udane małżeństwo i szczęśliwą rodzinę. Ale na własnej skórze przekonuje się, że praca na wysokim stanowisku w stacji telewizyjnej jest jej największym błędem życiowym. Bo przecież nie spodziewała się, że trafi się jej szef z piekła rodem, a rywalka w pracy zrobi wszystko, aby się jej pozbyć. A na dodatek, że najlepsza przyjaciółka okaże się podstępną żmiją. Nie może też liczyć na wsparcie ze strony bliskich, gdyż jej rozterki burzą obraz idealnego wzoru do naśladowania wielofunkcyjnej matki, żony i kochanki. Ale Liz już nie może dłużej udawać - za sukces trzeba słono zapłacić. Ma wszystko, a jednak nie ma nic. Brakuje jej rodzinnych kolacji, szkolnych przedstawień, bajek na dobranoc i wspólnego czasu z mężem. Czasu, by pomyśleć. Co jest najważniejsze w życiu?

Objętość książki dość spora, opis na okładce zachęcający, tak samo jak jej szata...

Kinga | 2017-07-21

Idealna!Uwielbiam!

Ania | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Początek według mnie bardzo schematyczny....Już chciałam książkę rzucić w kat, bo oczekiwalam jednak czegoś więcej ale dałam szansę ;) historia rozkręciła się. Każda kobieta która ma rodzinę i pracę przynajmniej raz miała rozterki podobne do tych które miała Liz. Jakby nie było mężczyznom w świecie biznesu jest łatwiej.

Katarzyna | 2016-10-10
Przeczytana: sierpień 2016

Miła, lekka i przyjemna.

Elżbieta | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Na okładce książki jest zadanie..."Każda kobieta kiedyś była bohaterką tej historii"...i coś w tym jest, bo prawie każda z nas na pewnym etapie swojego życia próbowała znaleźć równowagę między życiem osobistym i zawodowym.
Książka przyjemna w odbiorze, kończy się happy endem ale coż i tak czasami bywa.

maw_reads | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Akcja książki osadzona jest w latach 90-tych, kiedy to kobiety zaczynają wychodzić z kuchni i robić karierę. Niestety, gdzieś w ferworze pracy przestają zauważać resztę świata. Zostawiają dzieci z opiekunkami na całe dnie. Doprowadzają do rozpadów małżeństw. W żadnym wypadku nie chcą przyznać, że nie dają sobie rady. Przez całą książkę przeplatają się fragmenty codziennego życia czterech kobiet, każda z nich jest inna. Mają różne priorytety ale ostatecznie każdej z nich zależy na tym, by odnieść sukces zawodowy a pracę pogodzić z życiem prywatnym. Tak oto otrzymujemy: Ginny - typową kurę domową, która postanawia zmienić coś w swoim życiu. Britt - kobietę sukcesu, zarządzająca własną firmą. Mel, dziennikarkę w poczytnym magazynie dla kobiet, głoszącym iż są one w stanie doskonale radzić sobie w pracy i w domu jednocześnie. W końcu Liz - główna bohaterka, pierwsza dyrektor programowa w nowo powstałej stacji telewizyjnej. Pierwsza kobieta, która odważyła się powiedzieć jak na prawdę...