Bunkrów Nie Ma

Wydawnictwo: brak wydawnictwa
Tony

Bunkrów Nie Ma to prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna polska książka podróżnicza. Nie znajdziesz w niej informacji praktycznych ani nudnych opisów kolejnych zabytków. Autor skreślił zwiedzanie i postanowił szczerze i z ogromną dawką czarnego humoru opisać 4 lata podróży po Azji, Ameryce Południowej i Afryce. W książce co chwilę przewija się temat seksu, narkotyków i alkoholu. Wreszcie coś unikatowego, co odbiega od większości sztandarowych książek podróżniczych, powielających te same tematy.

źródło opisu: www.bunkrowniema.pl

źródło okładki: www.bunkrowniema.pl

rude_recenzuje | 2016-06-29
Przeczytana: 23 czerwca 2016

_________________

Książki podróżnicze mają to do siebie, że zazwyczaj są niesamowicie nudne i już po kilkunastu stronach ma się ochotę zrobić z nich małe ognisko, czasami też mogą służyć jako podstawki pod różnego rodzaju i kalibru naczynia, albo chociaż jako podpórki do krzywych stołów czy szafek. Nie czytam takich książek, nawet jeżeli mają najcudowniejsze pod słońcem okładki. Tym razem jednak było inaczej, ale to głównie za sprawą tego, że przed sięgnięciem po książkę mogłam na własnej skórze przekonać się czy to jest coś, co faktycznie przypadnie mi do gustu (na blogu Tony’ego można przeczytać niektóre rozdziały z jego książki). Mimo że zapowiadała się świetna zabawa, miałam masę obaw i wątpliwości.

Cudowna biała okładka z minimalistycznym i symbolicznym logiem nawiązującym bezpośrednio do treści książki, brak jakichkolwiek kodów kreskowych i symboli przynależności do konkretnego wydawnictwa czy...

claudlez | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Książka podróżnicza? Pierwsze co nasuwa się na myśl to mnóstwo mniej i bardziej przydatnych informacji, wspaniałe opisy, cudowny krajobraz ale i nuda. W przypadku książki "Bunkrów nie ma" jest zupełnie odwrotnie! Ta cegła z minimalistyczną okładką wydana na własną rękę potrafi przenieść człowieka do zupełnie innego świata podróży. Świata, który dziwnym trafem przypadł mi do gustu.

Alkohol, seks, narkotyki, dziwne, czasem przerażające, a często wręcz komiczne przygody- to znajdziecie niemal na każdej stronie tej książki. Czy jest w tym coś złego? Należałoby odpowiedzieć- oczywiście! W tym przypadku jest jednak trochę inaczej. Wszystko zostało przedstawione w naprawdę fajny sposób. Napisane z wielką, a nawet ogromną dawką CZARNEGO humoru, prostym językiem z użyciem minimum pół tysiąca wulgaryzmów sprawia wrażenie szczerej i autentycznej. Soczyste porównania, krótkie rozdziały, które czyta się w piorunującym tempie, fajne ilustrację i klimat pozostawiały mnie tylko w utwierdzeniu, że...

maw_reads | 2016-07-04
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Zacznę od tego, że czytam bloga autora od dłuższego czasu i bardzo lubię tam zaglądać. Dlaczego? Bo mnie bawi. Co tu dużo pisać, czarny humor, i wyszukane porównania towarzyszą mi od zawsze - mój tata to król różnego rodzaju zabawnych powiedzonek z baardzo ciężkim poczuciem humoru, które nie każdy jest w stanie zrozumieć. Poza tym, niewiele jest rzeczy, które mogą mnie zgorszyć, w związku z czym seks, alkohol i narkotyki nie burzą mojego światopoglądu.

Jeśli o używkach wszelkiego rodzaju mowa - tego Wam tu dostatek. Tony pisząc o miejscach, które odwiedził skupia się na społecznym, towarzyskim i rozrywkowym aspekcie swoich wypraw. Jeśli oczekujecie opisów malowniczych krajobrazów Azji czy Afryki, możecie być pewni, iż ich tu nie znajdziecie. Autor ma swój styl, który albo Wam się spodoba, albo go znienawidzicie. Teksty są kontrowersyjne i autentyczne. Bez cenzury, bez ograniczeń z trafiającymi w punkt porównaniami i ogromną dawką czarnego humoru, który rozkłada na łopatki....

Klaudia_Blue | 2016-04-21

Link do bloga dostałam od znajomego, po całodziennym czytaniu postów kompletnie nie mogłam się oderwać i od razu zdecydowałam, że muszę mieć tą książkę! Cięty, ale inteligentny język, porównania godne mistrza, bez upiększania. Ukazanie rzeczywistości takiej jak jest naprawdę. Mnóstwo momentów w książce, w których musiałam zaśmiać się na głos, bo inaczej się nie dało ;) poza tym wszystko zwieńczone ciekawymi rysunkami. Cała oprawa na mega plus. Podczas czytania miałam momenty, że jego opinie to również moje opinie. Podobny tok myślenia.Plus wiele wypowiedzi wryło mi się w pamięć i dało do myślenia. Polecam ludziom niestandardowo myślącym, którzy nie lubią schematów.

Lost-In-My-Books | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Jest to książka podróżnicza, a na co dzień nie sięgam po takie książki. A więc co mnie skłoniło do przeczytania jej? A mianowicie kilka czynników. Jednym z głównych i najważniejszych jest to, że powieść jest zabawna, a ja kocham wszystkie zabawne książki i chętnie po nie sięgam. Drugi czynnik to, to że jest to niezwykła książka podróżnicza, bardzo się wyróżnia i nie znajdziemy tu nic nudnego. Trzeci powód to, to że jest to realistyczna książka, ponieważ są to przygody samego autora. No i taki ostatni i najmniej ważny składnik to fakt, że książkę wydał osobiście sam Tony, bez wydawnictwa i nie wiem czemu, ale mnie to zaintrygowało.

O czym jest? No na pewno o podróżach do różnych krajów takich jak: Azja, Ameryka Południowa, Afryka. Same ciekawe kraje, które już samą nazwą brzmią intrygująco-podróżniczo. Jest to też książka wyjątkowa, ponieważ nie ma tu typowych opisów jak większości powieściach podróżniczych. Nie ma przyrody, opisów zabytków itd. tylko po prostu przemyślenia i co...

PannaM | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Książka wpadła w moje ręce z polecenia znajomego, ale przed lekturą przeczytałem wpisy na blogu autora. Powiem,że nawet w pracy je czytałem bo były czymś ''nowym'' i nawet z kilku się uśmiałem.
Co do książki to była bardziej książką przygodową, a nie podróżniczą - co według mnie jest plusem.
Tony raczej nie wybiera miłych i poprawnych słówek do swoich opisów tego co przeżył. Chwilami brakowało mi tylko ławki przed blokiem i puszki piwa na chodniku, a dalej można było słuchać opowieści. Autor trafił do czytelnika poprzez proste i czasami chamskie porównania (''czarnu@#'', ''bardziej oczytamny w Tamudzie'' itp.), a mimo to Tony ma sam dystans do siebie - co się ceni. Ba! nawet sie zaskoczyłem zmianą, a raczej przemyśleniami autora w jednym z rozdziałów.
Książkę mogę polecić wszystkim którzy chcą się oderwać od książek Pawlikowskej, Pana w kwiecistej koszuli czy tej kobiety na krańcu świata. Dzieło Tonego jest dla ludzi którzy mają dystans do siebie samych jak i do otaczającego ich...

Florek24 | 2017-04-14
Przeczytana: 20 lutego 2017

Jedna z najciekawiej napisanych książek podróżniczych na rynku. Większość polskich tytułów jest zwyczajnie nudna - byłem tu, byłem tam, zwiedziłem to, tego nie polecam, za to koniecznie musicie zobaczyć to. Oczywiście nie mówię, że owa książka jest idealna i jest dla każdego - według mnie powinna być krótsza, jednak mimo to, czyta ją się bardzo dobrze i luźno. Wiele osób może powiedzieć, że jest to książka jedynie o ruchaniu, ćpaniu i piciu alkoholu, jednak myślę, że uważny czytelnik zrozumie "przesłanie" książki.

Grzegorz F | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Chyba najlepsza książka podróżnicza. Napisana oczywiście z przymróżeniem oka, nie liczcie na estetyczne doznania i piękny język. Natomiast humor, i sposób przedstawiania (nie do końca moralnych) historii jest genialna !!! Jeszcze nigdy nie czytało mi się tak dobrze. Dobra robota Tony

szymsi | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Humor, który przypadł mi do gustu i wiele ciekawych i barwnych historii. Aż chce się wziąć plecak i podążać szlakiem Tonego :D Piona wariacie

Mateusz Matuszczak | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Każdy z nas - podróżników - ma na swoim koncie historie, którymi nie chce się dzielić z innymi, z różnych powodów. Historie te zostawiamy dla grona najbliższych znajomych lub nawet chowamy je głęboko w naszej pamięci i skrupulatnie skrywamy je przed wszystkimi.

Tony przełamuje tą barierę. Dzięki temu, że ukrywa się za pseudonimem i jest anonimowy, może zupełnie szczerze opowiedzieć o historiach, których nikt nigdy nie odważyłby się publicznie opowiedzieć.

Czy jest to książka podróżnicza?
Najpierw powinno paść pytanie: "czymże jest książka podróżnicza?”.
Rynek książek podróżniczych zalany jest przez różne i często przenikające się formy: od przewodników, reportaży przez wywiady-rzeki, dzienniki wspomnień, literaturę non fiction po albumy fotograficzne.
Uważam, że książka „Bunkrów nie ma” otwiera nowy rozdział w kategorii książek podróżniczych.

Książa napisana w bardzo luźnej i przystępnej formie. Podzielona jest na krótkie rozdziały-historie, dzięki czemu łatwo do niej wrócić w...