Sprawa bigamisty

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Cykl: Perry Mason
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Case of the bigamous spouse

Gdy Gwyn Elston przychodzi do Perry Masona z chusteczką z tajemniczą substancją będącą ponoć strychniną i opowieścią o tym, że mąż przyjaciółki jest bigamistą, adwokat przede wszystkim stara się zapewnić dziewczynie bezpieczeństwo...

8_oclock | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Perry Mason, adwokat, bohatersko trwa przy swojej długonogiej klientce, narażając siebie na kolejny proces o odszkodowanie. Klientka nie posłuchała adwokata i zwierzyła się policji, że trefny rewolwer dostała od nieznajomego mężczyzny: położył jej na kolanach wieczorową porą, ażeby się go nie obawiała. Co dalej z tego wyniknie? Nie, nie odgadłam rozwiązania, choć było proste i logiczne, a klasyczny kryminał zwięzły i treściwy, bez zbędnych - moim zdaniem - dodatków, jak problemy społeczne itp.

| 2014-04-18
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Do kancelarii Masona przychodzi Gwyn Elston. Kobieta podejrzewa, że dostała od męża przyjaciółki tonik ze strychniną, który na szczęście wylała do zlewu. Prosi zatem adwokata o to by zbadał chusteczkę, którą wytarła umywalkę, bo wierzy, że znajduje się na niej trucizna. Gwyn Elston opowiada, że powodem zamachu na jej życie jest odkrycie jakiego dokonała – mąż przyjaciółki jest bigamistą. Mason postanawia niezwłocznie chronić klientkę, jednak niebawem okazuje się, że to nie jej potrzebna była pomoc lecz Feltigowi Grimes (czy też Franklinowi Gillet), który został zamordowany. Co więcej, Gwyn Elston staje się główną podejrzaną.
Kto jest zabójcą? Czy jest to Gwyn Elston? Na te pytania Perry Mason z asystentką Dellą Street próbuje znaleźć odpowiedzi. Nie obędzie się bez skorzystania z usług detektywistycznych Paula Drakea.
Książka dość ciekawa, napisana w specyficznym klimacie. „Sprawa bigamisty” nie jest arcydziełem, ale w wolnym czasie możne stanowić doskonały relaks. Ciekawa...

żabka | 2014-10-09
Przeczytana: 03 października 2014

Lubię tego typu książki, bo są proste i logiczne. Można na spokojnie samemu rozstrzygnąć jaki zapadnie werdykt i kto tak na prawdę jest winien.

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: 31 października 2012