Pułapki na drodze do wolności finansowej

Okładka książki Pułapki na drodze do wolności finansowej Elżbieta Wrotek
Okładka książki Pułapki na drodze do wolności finansowej
Elżbieta Wrotek Wydawnictwo: Kościuszko poradniki
poradniki
Kościuszko
2015-01-01
2015-01-01
Biblia finanse

Tytuł książki wprowadza w błąd, co do jej treści. Zamiast informacji o tym, czego się przestrzegać przed dążeniem do wolności finansowej otrzymujemy dane o posługiwaniu się pieniędzmi zgodnie z Pismem Świętym i w granicach "Bożego błogosławieństwa".

O "wolności finansowej" w sensie ekonomicznym nie znajdziemy w tej książce zbyt wiele.

Z pewnością jest to wartościowa książka. Uczy "Bożego" podejścia do spraw finansowych. Dla mnie najważniejszym , było "odkrycie" prawdy, że wszystko, co posiadamy pochodzi od Boga, a my jesteśmy tylko zarzadcami Jego majątku i powinniśmy pytać Go, jak mamy nim zarządzać.Dzięki tej książce odkryłam budżetowanie i nauczyłam się chojniej dzielić tym co posiadam.

Niestety sposób w jaki ta książka została napisana zupełnie mi nie odpowiada i mimo wartosciowych treści przebrnięcie przez całą ksiażkę było bardzo męczące. Język, dobór słownictwa, niepotrzebne powtórzenia, cytaty ze słownika synonimów itd. sprawiły, że nie czytało się jej z przyjemnością.

Niestety...