Ciekawe dlaczego wielbłądy mają garby i inne pytania na temat zwierząt

Seria: Ciekawe dlaczego...
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
pustynia, wielbłąd, flora, fauna, Afryka
SP1

Książka ta w przystępny i interesujący sposób przedstawia świat zwierząt. Dziecko dowie się z niej, dlaczego pantery mają cętki, ile mrówek może zjeść mrówkojad i jak nietoperze orientują się w ciemnościach. Nie zabraknie informacji o rekordzistach zwierzęcego świata. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które...

Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne – czasem trudne, czasem nietypowe – pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

źródło opisu: Olesiejuk, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2009
B_ananas | 2019-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Krótkie ciekawostki na temat zwierząt, warto w taki sposób nauczyć dziecko czegoś :) Dzięki takiej formule dość łatwo przyswajalne dla maluchów :)

Rege | 2017-05-27

Nauka nie tylko dla dzieci

Kasia | 2016-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2016, Jagodowe
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Książka to właściwie zestaw podstawowych informacji oraz ciekawostek o zwierzętach - niektóre mogą zaskoczyć nawet biologów :)
Polecam - czytałam ją z prawie dwuletnią siostrzenicą i słuchała z zainteresowaniem.