Wędrówki zwierząt

Wydawnictwo: AWM
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
emik84

Odkryj świat przyrody, który znajduje się w ciągłym ruchu. Dowiedz się, którędy i z jakich powodów wędrują zwierzęta. Sprawdź, które rośliny przemieszczają się na duże dystanse. Zostań towarzyszem podróży jaskółek. Naucz się rozpoznawać bataliony i cyraneczki. Stań oko w oko ze stadem wielorybów. W książce Wędrówki zwierząt znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących tras, które pokonują...

Stań oko w oko ze stadem wielorybów.

W książce Wędrówki zwierząt znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących tras, które pokonują zwierzęta na całym świecie, a także kolorowe mapki obrazujące te wędrówki.

źródło opisu: awm.waw.pl

źródło okładki: awm.waw.pl

emik84 | 2016-03-01

Świat zwierząt bez wątpienia potrafi zafascynować miłośników przyrody w każdym wieku. Moje maluchy nieustannie wzbogacają swoją wiedzę na temat zwierząt, lubią je obserwować w naturalnym środowisku i zawsze sprawia im to masę radości. Książeczki o tematyce przyrodniczej mają swoje honorowe miejsce w naszej biblioteczce i czasem tak się zastanawiam ile ich się tam jeszcze zmieści. Tym razem pochwalę się kolejną publikacją, która na długo zajęła moje dzieci pt. "Wędrówki zwierząt".

Wędrówki zwierząt kojarzą się najczęściej z przylotami i odlotami ptaków do ciepłych krajów. To jednak nie jedyne wędrówki jakie odbywają regularnie zwierzęta. Przyroda również w tym aspekcie potrafi zaskoczyć. Sięgając po prezentowaną lekturę dzieci przeczytają bowiem o wędrówkach wielu innych gatunków z odległych zakątków świata, np. karibu, motyli, antylop gnu, lemingów, nietoperzy, wielorybów, szarańczy, ssaków morskich, stonki, ryb, żółwi a nawet roślin. Wędrówki opisywanych zwierząt rozrysowane są...