POLSKO JAKA JESTEŚ ?

Seria: Literatura faktu
Wydawnictwo: Ridero
10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura faktu

Mimo, że doszło już do pewnych wyjaśnień, nadal jednak podsycany jest ogień z jednego pieca w którym huczy. Wałęsa kłamie, Wałęsa zdradził. Do mediów dołączają autorytety, politycy. Oni już wiedzą wszystko, chociaż teczki leżą jeszcze w IPN zawiązane sznurkiem. Igrzyska czas zacząć. Za chwilę teczki następnego prezydenta. Jaka jest mentalna kondycja Polaków? A może trochę prawdy o wszystkim?
Książka wydawana była z przygodami, otrzymała na samym początku nie właściwy ISBN, ale w chwili obecnej wszystko zostało już wyprostowane. Aktualny ISBN 978-83-65236-99-9

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Ridero

Wojciech-Paweł Wiatr | 2016-03-09
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zaliczona została do literatury faktu. Autor nie staje po żadnej stronie walczących ze sobą partii. Opisuje w sposób obiektywny mało znane, lub nie znane szczegóły z tworzenia się nowego ustrojowo państwa. Małe fragmenty tej książki ukazały się na Facebooku. Padają pytania, dlaczego o tym nikt nie uczy w szkole? Książka w pewnych momentach cofa się do lat 50-tych. Drobne historie pokazują, że w małych społecznościach ludzie potrafili żyć w zgodzie, nie dzieląc się na wierzących, partyjnych... Również jest historia z folksdojczem, ratującym wiele ludzi, którego dopiero załatwia jakiś fanatyczny partyjniak. W książce są słowa prezydenta USA, duchownych, autorytetów, byłych przywódców. Po przeczytaniu nasuwa się refleksja, czy trzeba tworzyć mity, czy nie można o wszystkim mówić normalnie i prawdziwie. Polecam.

Karolina | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam, co prawda felieton, który jest wstępem do tej książki i stał się bardzo popularny. Autor dostaje liczne komentarze na Facebooku i wszyscy czekamy na książkę. Oto on:
POLSKO JAKA JESTEŚ ?
( na podstawie teczki Bolka)
Mimo , że doszło już do pewnych wyjaśnień, nadal jednak podsycany jest ogień z jednego pieca w którym huczy. Wałęsa kłamie, Wałęsa zdradził. Koto, kogo i kiedy? Skoro on kłamie, to kłamie również J. Kaczyński, bo oświadczył, że widział dokument na odmowę współpracy Walesy ( ta sama data co na sprzecznym dokumencie)? Kłamią też grafolodzy, którzy dokument o odmowie współpracy zbadali dokładnie wiele lat temu? Kłamią sądy, które na podstawie badań, ustaliły tamte dokumenty za autentyczne? Kłamie też (obecnie) grafolog, który publiczne oświadczył, że w dokumencie o współpracy są oznaki odwzorowywania ( podrabiania) pisma Wałęsy? Kłamie też sama teczka , która powiększyła się cudem o jedną stronę? (W spisie treści teczki jest jedna strona mniej niż w...

Aleksandra | 2016-03-15
tulila | 2016-03-09