Skąd sie biorą odpowiedzialne dzieci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788374920476

Wielu dobrych, mających najlepsze intencje rodziców nieświadomie wiedzie swoje dzieci do porażki. Ich potomstwo wchodzi w dorosłość bez umiejętności niezbędnych do utrzymania małżeństwa. Bez dyscypliny potrzebnej do zawodowego rozwoju. Bez umiejętności racjonalnego myślenia, które umozliwia podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Zadaniem ojca lub matki jest zaplanowanie i wprowadzenie w życie programu, który umożliwi nauczenie dziecka tego wszystkiego, co będzie mu potrzebne, by stało się odpowiedzialnym dorosłym człowiekiem, a nie czterdziestoletnim podlotkiem. Najważniejszym powodem, dla którego powinniśmy trenować nasze dzieci, jest fakt, że pewnego dnia pójdą one w szeroki świat i zaczną podejmować decyzje, które będą miały wpływ na resztę ich życia. Rodzice trenując swoje dzieci zawczasu powinny się wycofywać i pozwalać dzieciom doświadczać konsekwencji własnego postępowania. I najważniejsze: nie próbujmy ich ratować. Cokolwiek się stanie, będzie rezultatem postępowania dziecka. Pozbawiając dziecko szansy na doświadczenie porażki, ograbiamy je podwójnie odbieramy mu smak prawdziwego zwycięstwa i nie pozwalamy na dorastanie do dojrzałej przyszłości. Rodzice ciągle ratujący swoje dzieci, degradują je i okradają ze sposobności zebrania doświadczeń potrzebnych do stania się dojrzałymi osobami. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Asia-Polihymnia | 2013-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2013

Bardzo ciekawa, dająca kilka tematów na temat wychowania do przemyślenia. Oczywiście należy wziąć poprawkę na amerykańską rzeczywistość, w której książka powstała, a która w pewnych punktach nie przystaje do naszej rzeczywistości. Należy również pamiętać, że książkę wydało chrześcijańskie wydawnictwo Vocatio.

mqtqbenc | 2014-03-23
Suli | 2016-11-09