Rogue Squadron

Okładka książki Rogue Squadron Michael A. Stackpole
Okładka książki Rogue Squadron
Michael A. Stackpole Wydawnictwo: Bantam Spectra Cykl: X-Wingi (tom 1) fantasy, science fiction
X-Wingi (tom 1)
Rogue Squadron
Bantam Spectra
1996-02-01
1996-02-01
x-wing star wars rogue squadron

Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #5 Steve Crespo, McLean Hall Gary, Drew Johnson, John Nadeau, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Steve Crespo, McLea...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #4 Steve Crespo, Jim Hall, Drew Johnson, John Nadeau, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Steve Crespo, Jim H...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #3 Mike W. Barr, Gary Erskine, John Nadeau, Michael A. Stackpole, Jan Strnad, Scott Tolson
Star Wars: X-W... Mike W. Barr, Gary ...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #1 Arthur Adams, Michael Atiyeh, Mike Baron, Edvin Biukovic, Haden Blackman, Steve Crespo, Rodolfo Damaggio, Jordi Ensign, Tomás Giorello, Peet Janes, Dought Mahnke, Stanislas Manoukian, Andy Mushynsky, John Nadeau, Dave Nestelle, Allen Nunis, Vincent Roucher, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Arthur Adams, Micha...

No, i to jest expanded universe, jakie chciałbym czytać. Świetna space opera, broniąca się i bez znaczka Star Wars, jedna z nielicznych sensownych i dobrze napisanych książek obu kanonów.

Fantastyczna! Jeśli mogę sobie pozwolić na prywatę, to Michael A. Stackpole jest nawet lepszy od Zahna. Trzeba mieć naprawdę talent, żeby stworzyć wyśmienitą książkę w świecie Star Wars, w ogóle nie opierając się na bohaterach typu: Luke, Han, Leia czy Lando. A stackpole taką książkę właśnie napisał. Rozszerzył rolę postaci dotychczas drugoplanowych (Wedge Antilles, Tycho),dodatkowo kreując kilka nowych postaci (jak Bror Jace, Mirax czy chociażby Corran Horn, którego skądinąd uwielbiam). A to co w tej książce jest najlepsze to fakt, że bohaterowie są zwykłymi, zupełnie normalnymi ludźmi, pełnymi wad i zalet (bardzo podobnymi do każdego czytelnika),którzy nawet jeśli dokonują czynów niemożliwych, nie robią tego w jawnie rażący i patetyczny sposób.
Pełen zachwyt: 10/10

Od czasu obejrzenia po raz pierwszy IV epizodu minęło już wiele lat. Kilka lat minęło także od czasu kiedy ostatnio przeczytałem, którąś z książek z uniwersum Odległej Galaktyki.
Eskadra Łotrów, jest jednak pozycją, która w zetknięciu z współczesną papką serwowaną, pod nazwą - Gwiezdne Wojny (I-III, VII-VIII) stanowi kawał dobrej przygody.
Pewnie pozostanie jednak gratką dla stosunkowo wąskiego grona "wyznawców" starych GW, to jednak, jeśli do nich należych i nie czytałeś - sięgnij, nie pożałujesz. ;)

Pewnie pozostanie jednak gratką...

Na półkach: , , , , , , ,

Największy atut tej książki to z pewnością dialogi, które brzmią niesamowicie naturalnie. Postacie mogłyby być odrobinę bardziej wyraziste, zwyczajnie ma się wrażenie że zabrakło czasu na ich rozwój. Jest to wytłumaczalne o ile kolejna część serii poświęci im więcej uwagi. Dużo ciekawej akcji i intrygi. Świetna książka dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Ufff... na szczęście nie wszystko w serii Star Wars stracone. Wystarczy tylko nie pozwalać pisać książek kobietom i już jest ok. Wszystko wraca do solidnej, przygodowej normy. A jeśli chodzi o bohaterskie wyczyny, maczyzm i brak miłości, to seria X-Wingów jest chyba najlepszym tego przykładem. Tutaj chodzi o latanie i o to kto ma największe jaja (zdarza się, że osobniki płci przeciwnej również zajmują się pilotowaniem myśliwców, jednak w tej serii one również chciały by mieć jaja). Teraz krótki opis fabuły, choć z tym przypadku jest ona zupełnie nie potrzebna: "Są smukłe, zwinne i zabójczo skuteczne. Myśliwce typu X. Ich piloci, broniąc Sojuszu Rebeliantów przed wciąż potężnymi siłami Imperium, nieustannie ryzykują utratę maszyn... i życia. Dlatego Wedge Antilles, dowódca legendarnej Eskadry Łotrów, dba o to, by w jej szeregach znaleźli się tylko najlepsi. Kiedy jednak eskadra dostaje rozkaz ataku na potężnie ufortyfikowaną twierdzę, najodważniejszy z Łotrów musi zadać sobie pytanie: czy tym razem ktokolwiek z jego ludzi przeżyje..."* Jest to typowo przygodowa pozycja napisana w przyzwoitym stylu. Mamy tutaj legendarnego Wedge'a Antillesa, który stara się wskrzesić sławetną Eskadrę Łotrów. Mamy kilku młodych wilków z Horn'em Corran'em na czele, którzy chcą się zapisać w nowych dziejach Eskadry jako najlepsi piloci. Mamy duużuo latania i opisów gwiezdnych batalii. No i na końcu pojawiają się również dwie kobiety walczące o serce młodego pilota. jednak jest to wszystko napisane w taki sposób, że nas nie mdli podczas lektury. Młodzian wie, że dziewczyny są fajne, ale najważniejsze jest dla niego walka i bycie najlepszym, więc jak pewnej chłodnej nocy obie proponują mu (oczywiście nie razem, to nie pornos),że mogą go nieco rozgrzać, aby się biedaczek nie zaziębił, jego świadomość o jutrzejszej misji jest tak wielka, iż wybiera samotny sen pod cienkim pledem :D Ot, i tak to się mniej więcej toczy do samego końca. Szału te książeczki nie robią, ale ta w porównaniu do poprzednich, była naprawdę niezła

X-Wingi I - Eskadra Lotrow. Pierwsza czesc z 10 (dotychczas). Dzieje Corrana Horna i eskadry lotrow - jej formowanie kilka lat po zniszczeniu drugiej gwiazdy smierci. Schede po imperatorze przejmuje Ysanne Isard z imperialnego wywiadu, ktora chce sie pozbyc rebelii (a przede wszystkim eskadry lotrow). Wykorzystuje do tego Kirtana Loora, agenta wywiadu, ktory nosi w sobie zadre do Corrana Horna...
W ksiazce jest duzo opisow walk roznego rodzaju maszyn mysliwskich oraz "technikalia" dotyczace budowy statku, dzialania roznych systemow etc. - opisy te jednak nie wzbudzaly mojego zainteresowania i nie rozbudzaly mojej wyobrazni. W zeszlym wieku zagrywalem sie co nie miara w PC-towe symulatory X-winga i TIE fightera, ale tutaj te opisy jakos do mnie nie trafily. Ksiazka srednia.

Bardzo przyjemne "czytadło" ze świata Gwiezdnych Wojen. Historia początków odrodzonej Eskadry Łotrów i głównego bohatera Corrana Horna. Umieszczam ją w moim prywatnym TOP 10 najfajniejszych książek SW.

Zdecydowanie lepsze niż się spodziewałem. Corran Horn, Wedge Antilles i reszta eskadry trzymają poziom w swoich X-wingach

Świetne wprowadzenie do całej serii. Polecam.

Świetne wprowadzenie do całej serii. Polecam.

Czytałem dawno temu, ale wspominam całkiem pozytywnie ;)

Czytałem dawno temu, ale wspominam całkiem pozytywnie ;)

• Gwiezdne Wojny

Dodaj cytat z książki Rogue Squadron