Koło fortuny, czyli trzecia królowa

Wydawnictwo: My Book
rena67

Powieść zainteresuje tych, którzy kochają barwną epokę średniowiecza. „Koło fortuny, czyli trzecia królowa” to literacki gobelin historyczny z czasów panowania Władysława Jagiełły. Przedstawia dzieje trzech rycerzy, powiązanych węzłem losu, namiętności i zbrodni. Tytułowa trzecia królowa, żona Jagiełły, budzi w nich emocje, poruszane tajemnym kołem fortuny, które na zawsze zmienia ich życie.
Na kanwie wielkich wydarzeń i przemian historii Polski i Europy, początków husytyzmu, potężnych bitew i niespodzianych zwrotów akcji snuje się opowieść o kobiecie kochanej przez króla, lecz znienawidzonej przez dwór i możnych.
Dramatyczne dzieje Elżbiety, jej pierwsza, tragiczna, wielka miłość i gorzkie upokorzenie, osiągnięcie najwyższych zaszczytów i rozczarowanie, wreszcie walka z własnym słabnącym ciałem i upływającym czasem – to główne wątki powieści.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/316

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/316

MissMon | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Po książkę sięgnęłam, bo zgodnie z opisem miała zawierać wątek wojen husyckich i rzeczywiście tak było, jednak dopiero w ostatnich rozdziałach. Sama opowieść jest ciekawa, chociaż momentami zbyt chaotycznie moim zdaniem napisana (przeskakiwanie między wątkami nie mające większego uzasadnienia lub nawet dodanie wspomnianego wątku husyckiego w zasadzie tylko dla kontynuacji historii bohatera drugiego planu). Tak czy inaczej polecam (raczej płci żeńskiej niż męskiej ;) ) jako opowieść o zapomnianej przez historię trzeciej królowej, Elżbiecie Granowskiej.