Atak Tytanów tom 9

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Atak Tytanów (tom 9)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Shingeki no Kyojin
komiksy
Dejikos

Korpusowi zwiadowczemu wreszcie udaje się schwytać tytana kobiecego. Przy tej okazji wychodzi na jaw, że również chroniące ludzkość mury skrywają przerażającą tajemnicę...! Tymczasem do stolicy dociera hiobowa wieść - mur Rose został przerwany!

źródło opisu: JPF, 2016

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Paulina | 2017-04-11
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

W moich łapkach właśnie trzymam dziewiąty tomik „Ataku Tytanów”. I pewnie macie już mnie dość, bo ciągle zasypuję was recenzjami tego tytułu. Zresztą ostatnio na blogu pojawia się więcej recenzji mang niż książek. Musicie mi wybaczyć, ale jak patrzę na te wszystkie pozycje, na jedno kopyto, to nie jestem w stanie tego czytać. Stanowczo muszę odpocząć od wszelkich młodzieżówek. Po prostu mi się przejadły. Za to z przyjemnością zatracam się w komiksach. Dlatego będzie ich tutaj dużo i wiele z nich, będę wychwalać. A teraz wracamy do recenzji Tytanów, jakie tym razem mam zdanie? Czy nic się nie zmieniło w moim uwielbieniu tego tytułu?

Tytan kobiecy został schwytany. Niestety, ale jego przesłuchanie jest niemożliwe. Przez przypadek wydała się także tajemnica skrywana przez mury chroniące ludzkość.
Co jeszcze jest ukrywane przed ludzkością?
Ile krwi musi zostać jeszcze przelanej, aby tajemnice zostały rozwiązane?
Na terenach wewnątrz muru Rose pojawili się tytani. Mur musiał zostać...

aAtlanta | 2016-10-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Manga
Przeczytana: 14 lipca 2016

Nastepna część Ataku. Nie ukrywam, że dawno temu już czytałam w angielskim tłumaczeniu i wydarzenia z tego tomu nie były mi obce. Jesteśmy w połowie drogi do odkrycia tajemnicy piwnicy. Aktualnie wyszedł chapter 84 (?) gdzie odkrywamy piwnicę, więc my jesteśmy daleko za najnowszymi wydarzeniami. Co nie zmienia faktu, że chce wspierać gospodarkę mangową w Polsce i wydaję te kilkanaście złotych za mangę. A warto. Atak tytanów można wykorzystać w wielu wypracowaniach i przydaje się w szkole.

Hieronima | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, Mangi/komiksy
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Jak na razie NAJLEPSZA I najbardziej schizowa część serii. POLECAM.
-KONIEC OPINII