Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.

Wydawnictwo: Między Słowami
Cuaderno de actividades para olvidar a tu ex
poradniki
Malinka

To jest książka o tym jak:
- 1 -
Bez konsekwencji uśmiercić Eksa
- 2 -
Odreagować ból złamanego serca
- 3 -
Sprawić, by najlepsza przyjaciółka płakała.
Ze śmiechu.

Tu odreagujecie. Tak jak chcecie i jak lubicie.
Nikt Was nie będzie ograniczał. Nikt nie będzie oceniał.
To jest książka do czytania, pisania, rwania, kolorowania, gryzienia.
Do wszystkiego, co poprawia nastrój.
Na dobre.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7368,Jak-zapomniec-eksa

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

agatrzes | 2016-03-22

Związki międzyludzkie oparte są na różnych fundamentach i relacjach, ale najczęstszą przyczyną łączenia się ludzi w pary jest miłość, wzajemne zauroczenie czy też przysłowiowa chemia. I choć nie zawsze mamy szczęście spotkania księcia z bajki, to kiedy jest nam z kimś dobrze zaczynamy mieć nadzieję na „długo i szczęśliwie”. Niestety, niektórzy ukochani okazują się oszustami, draniami, a nawet zdrajcami. I mimo, że w takim wypadku rozstanie jest najlepszym co mogło przytrafić się nam, to zranione serce i rozbudzone emocje nie pozwalają nam dojść do oczywistych wniosków. W takich sytuacjach najlepsza jest zemsta – ale nie zawsze mamy pod ręką ulubioną konsolę byłego, czy też jego kartę do bankomatu, która pozwoliłaby pozyskać środki na kilkudniowy terapeutyczny wyjazd w tropiki.

Rozstania są bolesne, ale nikt przecież nie powiedział, że zapominać trzeba ze łzami w oczach czy wspomagając się alkoholem lub słodyczami. Koniec związku to nie koniec świata, a zdrowie i figurę mamy tylko...

Anetka | 2016-02-28

Książka, która pomaga poradzić sobie ze złamanym sercem. I do tego jeszcze umrzesz przy tym ze śmiechu.

Jak zapomnieć eksa to książka z cyklu niezwykle popularnych malowanek czy książek antystresowych. Choć na początku podchodziłam do takich rzeczy dosyć sceptycznie, to z czasem odkryłam, że to genialna zabawa. Przepiękne arabeski do malowania, niesamowite wzory, a to wszystko mogę pokolorować jak tylko mi się podoba.

Dla tych, którzy mają złamane serce i najchętniej to by zabili swoich byłych, to genialna perspektywa. Można po wyżywać się na tych kartkach, zupełnie bezkarnie, zrobić krzywdę swojemu byłemu i poczuć się znacznie lepiej.

Na szczęście jestem w szczęśliwym związku i póki co ta książka nie była mi do niczego potrzebna, to jednak jak pomyślałam o swoim eks i zastosowałam te wszystkie polecenia znalezione w książce, to ubawiłam się jak nigdy. Zamiast marzyć o tym, że go potrącę jak tylko go zobaczę, albo jeszcze inne, równie miłe i równie kreatywne rzeczy, mogę użyć...

Gąska | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Każdy z nas w swoim życiu przeżył różne rodzaje miłości. Czasem są to ściśle skrywane uczucia do drugiej osoby, a czasami długotrwałe związki. Rozstania nigdy nie są przyjemne, a już na pewno nie te, których pożegnanie odbywa się w gniewie. Każdy inaczej reaguje, gdy ma „pęknięte serce”, jedni duszą w sobie emocje, inni rozmawiają z przyjacielem, a jeszcze inni wyładowują swą agresję na otoczeniu. „Jak zapomnieć eksa” to zeszyt, który pozwala dać upust uczuciom. Można w nim napisać co tylko się chce i nikt nie musi się o tym dowiedzieć. Polecenia, które pojawiają się na kolejnych stronach pobudzają kreatywne myślenie, a jednocześnie sprzyjają w pozbyciu się całego żalu, frustracji i złości, które odczuwamy w stosunku do swego byłego partnera bądź partnerki.

Tego typu książki są miłą odskocznią od dnia codziennego. Z całą pewnością należy je traktować z przymrożeniem oka. Mimo iż osobiście jestem w długoletnim związku, a za kilka miesięcy dostąpię stanu małżeńskiego, to całkiem...

Klaudia Cebula | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Jak zapomnieć o byłym facecie i jak się na nim zemścić?

Moja przyjaciółka kiedyś wpadła na pomysł, by zniszczyć wszystko co on pozostawił u niej w mieszkaniu.

Popsuła aparat fotograficzny, podarła ubrania, spaliła jego zeszyty i książki.

Potem chciała do niego wrócić ale jedyne na co on przystał to spłacenie tych wyrządzonych w emocji szkód.

Kilka kolejnych miesięcy przędła nie dość, że samotnie to jeszcze ubogo.

Gdybym wtedy podsunęła jej książkę "Jak zapomnieć eksa?" wyszłaby na tym o wiele korzystniej i bez emocjonalnego (oraz finansowego) dołka.

To książka dla porzuconych kobiet pragnących zemsty.

To nie jest książka dla facetów.

Ale nie wykluczone, że kobieta w szczęśliwym związku znajdzie w niej coś dla siebie.

Jeśli kochasz wszelkie książki łamigłówki, pełne kreatywnych zadań i wyzwań - ta ksiażka jest dla Ciebie.

Jeśli rzucił Cię facet - ta książka jest dla Ciebie.

Posprzeczałaś się z nim - koniecznie zajrzyj co najmniej na kilka...

Dominika Rutkowska | 2016-03-14
Przeczytana: 11 marca 2016

„Jak zapomnieć eksa „ Rebecci Beltran to świetna pozycja łącząca w sobie formę książki do samodzielnego tworzenia ze zwykłym poradnikiem. Dzięki niej możemy zmienić swoje dotychczasowe życie w sposób przyjemny, ale też (mam nadzieję!) skuteczny. Co znajdziemy w środku? O tym za moment.
Nie obce były mi tego typu książki. Jestem dumną posiadaczką „Zniszcz ten dziennik” i morza kolorowanek antystresowych, które po cichu wypełniam. To bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ponieważ rozwija naszą wyobraźnię oraz kreatywność. Te cechy są pożądane w dzisiejszym świecie. Czyż nie?
Tym razem książka jest troszkę inna, bo jest dedykowana konkretnym osobom. Mianowicie kobietom po rozstaniu i im głównie ten zeszyt polecam. Znajdziecie tu szereg zadań do wykonania, który na pewno wywoła uśmiech na Waszych twarzach i będzie chciały polecić go koleżankom.
Nie było by całego efektu bez świetnych ilustracji utalentowanego Adria Fruitos. Mistrzostwo na ich widok śmiałam się do łez.
Podoba...

Sylwia | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Chyba każdy z nas przeżył nieudany związek i posiada tytułowego „eksa”. Rozstania bywają trudne i bolesne, każdy z nas w inny sposób stara się z nimi uporać. „Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń” to książka, która ma nam w tym pomóc.
Z tyłu książki znajdziemy krótki jej opis: „To jest książka o tym, jak: 1. Bez konsekwencji uśmiercić eksa. 2. Odreagować ból złamanego serca. 3. Sprawić, by najlepsza przyjaciółka płakała. Ze śmiechu.” W środku znajdziemy wiele ciekawych zadań: możemy rysować, pisać, wyrywać strony. Znajduje się też wiele ciekawych cytatów dotyczących właśnie miłości i związków. Sama idea książki łudząco przypomina „Zniszcz ten dziennik”, jednak same zadania są mniej destrukcyjne.
Trudno mi stwierdzić, czy książka faktycznie pomogłaby komuś po rozstaniu z drugą połówką. Zadania w niej zawarte są ciekawe i zmuszają nas do kreatywnego myślenia. Pozwalają oddać się marzeniom na temat tego jak nasze życie będzie wyglądało za jakiś czas. Szata...

shapeofmyheart1 | 2016-03-16

Powiem szczerze, ze spodziewałam się poradnika w iście amerykańskim stylu, który to najczęściej z prawdziwym życiem niewiele ma wspólnego. Tymczasem okazało się, że książka to rzeczywiście zeszyt ćwiczeń, które to w tym nieszczęśliwym czasie mają kobietom pomóc wrócić do normalności i uporać się z tym, co je spotkało.

Sam zeszyt jest na tyle uniwersalny, że każda kobieta znajdzie w nim coś dla siebie - jest coś do czytania, mazania, rysowania, mazania, notowania, wykreślania i zastanowienia się i nabrania dystansu. Większość rad można traktować z przymrużeniem oka, ale jednak gdzieś tam za każdą z porad kryje się jakieś przesłanie i mimo, że autorka stawia przede wszystkim na dystans i dobry humor to jednak w lekkim przekazie kryje się pewne wsparcie dla kobiet jego poszukujących w trudnym dla siebie czasie.
Dla mnie przede wszystkim lektura tej książki to była dobra zabawa i dobry humor pokazujący, że nawet z pozornie trudną sytuacją można poradzić sobie alternatywnie.
Na tle...

Anna | 2016-03-01

Każdy miał w swoim życiu związki udane , nieudane. Ten ulotne i te na całe życie. Rozstania , rozwody nie były ni nigdy nie będą dla drugiej osoby przyjemne. Każdy z nam stara się inaczej podejść do sytuacji rozstania. Każdy stara się na swój sposób poradzić sobie ze swoim złamanym sercem.

" Jak zapomnieć eksa" to bardzo fajny poradnik który został zrobiony po to aby oderwać się od rzeczywistości która nas otacza , aby nie zatracać się w gniewie i smutku a przelać swoje cierpienie na papier. Książka przepełniona naprawdę fantastycznymi zadaniami które mają nam pomóc uporać się z problemami.

Bardzo lubię i polecam tego typu książki. Są zabawne i stają się miłą odskocznią od dnia codziennego. Wiadomo nie można brać takich książek jakoś bardzo serio , ale przecież każdy z nas ma jakieś nieudane związki na swoim koncie.

Gosia | 2016-02-28
Przeczytana: 24 lutego 2016

„Jak zapomnieć eksa” to mała książeczka, która pomaga humorystycznie poradzić sobie po rozstaniu z drugą połową. Można w niej pisać, wyrywać i niszczyć kartki. Nie jest to książka do czytania. Według mnie to sposób na odstresowanie się, spojrzenie i wyciągniecie wniosków z przeszłości z przymrużeniem oka. Jest w niej mnóstwo ćwiczeń np. jedno z moich ulubionych z dzieciństwa czyli połącz kropki...:) i oczywiście wiele wiele innych....Zamiast wypłakiwać morze łez na poprawę nastroje polecam książkę ;)

joannawoldan | 2016-03-02
Przeczytana: 22 lutego 2016

Obawiam się, że każdy z nas kiedyś przeżył lub przeżyje nieudany związek. Bardzo rzadko kiedy pierwsza miłość bywa tą jedyną i ostatnią. Rozstania się ciężkie, wiadomo. Wiadomo też, że bardziej emocjonalnie podchodzą do niego kobiety, więc to właśnie dla nich będzie dzisiejsza recenzja.

Generalnie są trzy rodzaje życia po zerwaniu: a)nie żałujesz niczego i w miarę beztrosko zaczynasz sobie układać życie na nowo, b) nadal kochasz Go nad życie i Twoim jedynym celem jest zrobić wszystko by wrócił i c) jesteś tak bardzo wściekła, że masz ochotę roztrzaskać wszystko co możliwe, a już zwłaszcza twarz byłego. A co jeśli istniałby kreatywny sposób na pozbycie się negatywnych emocji i uchronienia szklanek i talerzy od niezbyt delikatnego spotkania z podłogą?

Sposób taki istnieje. Nazywa się „Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń” autorstwa Rebecki Beltran. Konwencją nawiązuje do bijącej rekordy popularności książki „Zniszcz ten dziennik”. Zawiera cytaty,...