Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.

Okładka książki Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń. Rebecca Beltrán
Okładka książki Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.
Rebecca Beltrán Wydawnictwo: Znak Seria: Między słowami poradniki
poradniki
Między słowami
Cuaderno de actividades para olvidar a tu ex
Znak
2016-02-29
2016-02-29
Maria Borzobohata-Sawicka

Najlepsze na odkochanie się jest czytanie książek!
To nie mój wniosek. Takiej rady udzielił nieszczęśliwie zakochanemu czytelnikowi Janusz Leon Wiśniewski w jednym z wywiadów udzielonych po spektakularnym sukcesie powieści o miłości „S@motność w sieci”. Podkreślam – czytanie. Autorka tej książki, a właściwie zeszytu, jak ujmuje to podtytuł, podsuwa inną radę – zdiagnozuj, co tobie dolega, zobacz to w innym świetle i zapomnij. Nie czytaj, a działaj! Forma książki w postaci zeszytu ćwiczeń ma tobie w tym pomóc.
I podsuwa mnóstwo zadań praktycznych.
Jedne mają pokazać cierpiącą kobietę na miłość do eksa w jej kontekście. Mają temu służyć testy określające na przykład typ byłej czy ustalanie punktu na rollercoasterze odzwierciedlającego obecne położenie lub stan psychiczny zakochanej. Inne mają zdeprecjonować eksa – obrzydzić, zohydzić, zbrutalizować, wyśmiać, umniejszyć jego zalety i zasługi, wyrzucić z serca i umysłu, a nawet „zbić”! I tych ćwiczeń jest najwięcej. Można podczas ich wykonywania ciąć, naklejać, bazgrać, pisać i wydzierać kartki. Tak, jak się chce, lubi i bez jakichkolwiek ograniczeń. Papier cierpliwy jest. Bardziej niż przyjaciółka. Nie znudzi mu się, nie oceni, nie puści w eter (chyba, że ktoś znajdzie zeszyt!),wszystko przyjmie i wytrzyma. Można do tego poprawiania sobie nastroju zaprosić przyjaciół, by wypełnili strony swoimi radami. W procesie zapominania pomóc mają również ćwiczenia wyszukujące i wskazujące pozytywne strony rozpadu związku i pozostania singielką wolną od niepożądanej miłości. Bilanse, zestawienia, plusy i zalety trzeba znaleźć samej często na drodze zabawy, na przykład wyszukiwania różnic. A kiedy z eksa pozostanie kropka na horyzoncie umysłu, należy ją przesłonić własnymi marzeniami i planami, często przy tym relaksując się.
Czas procesu zapominania o eksie jest bardzo indywidualny, ale z jedną, wspólną zasadą – nie wolno śpieszyć się. Testem na skuteczność terapii jest poczucie humoru i częstotliwość uśmiechu na twarzy podczas wykonywania ćwiczeń. W nagrodę można otrzymać „Dyplom wyższej szkoły cynizmu imienia połatanych serc”.
Autorka postarała się pomóc zakochanym kobietom, wykorzystując formułę „Zniszcz tę książkę” ( i jej podobnych),która na rynku wydawniczym robiła ogromną furorę wśród nastolatków . To do nich były skierowane pierwsze tego typu publikacje, mające na celu pobudzić kreatywność. Ta publikacja skierowana jest do kobiet zakochanych w byłych partnerach, która wykorzystuje znane zasady i formy pracy w psychoterapii – deprecjacja, identyfikacja, racjonalizacja, przeniesienie, wizualizacja czy werbalizacja emocji i myśli. Ta ostatnia tutaj w formie tekstu lub rysunku.
Czy skuteczne?
Autorka zapewnia, że tak. Ja, przyznaję, że nie wiem, poza jednym – na pewno nie zaszkodzą. Już samo wykonywanie ćwiczeń pozwala na odwrócenie uwagi z zafiksowania na punkcie eksa. Przy okazji wyzwalają kreatywność. Najcenniejsze w nich jest jednak to, że pomagają zakochanej w samodzielnym dochodzeniu do niepopularnych, ale koniecznych wniosków i fatów odzierających rzeczywistość z fałszywych wyobrażeń i życzeniowego nastawienia.
Smutna wiadomość jest taka, że jeśli ten poradnik i przewodnik w jednym nie pomoże, to autorzy zalecają cofnięcie się do pierwszej strony i powtórzenie ćwiczeń od nowa. Ja zalecałabym raczej poszukanie pomocy u psychoterapeuty, a zeszytu ćwiczeń potraktowanie jako czynnika wspomagającego terpię.

Najlepsze na odkochanie się jest czytanie książek!

Ja tam świetnie się przy niej bawiłam!

Ja tam świetnie się przy niej bawiłam!

Autorka książki wykazała się dużą kreatywnością przy tworzeniu tego poradnika, który w połączeniu z ciekawą grafiką stanowi spójną całość. Jest to cały szereg zabawnych ćwiczeń do czytania, pisania i rysowania w celu poprawy swojego nastroju wzbogaconych cytatami i psychotestami. Idealna na odreagowanie stresu. Zmusza do kreatywnego myślenia i zdrowego podejścia. Ciężko stwierdzić czy rzeczywiście jest skuteczna ale zawsze warto spróbować.

Ile razy chciałaś zapomnieć o swoim byłym chłopaku czy eksmężu, a on natrętnie wracał do Twojej głowy? Ile razy nie potrafiłaś zająć myśli niczym innym, jak scenariuszami tego, co będzie, gdy do siebie wrócicie? Jak bardzo wstydzisz się rzeczy, które zrobiłaś, aby Twój były do Ciebie wrócił? Nie martw się, to już koniec. Teraz pozbędziesz się go z myśli o wiele skuteczniej niż dotychczas!

Zapominanie ludzi, którzy odcisnęli na naszym życiu dotkliwe piętno jest zazwyczaj trudne, bolesne i… potrzebne. Ważne jest bowiem, aby na wszystkich swoich towarzyskich niepowodzeniach się uczyć i wyciągać z nich wnioski na przyszłość, a nie rozpamiętywać to, jak były chłopak patrzył na nas w przypływie dobrego humoru. Za każdym rozstaniem stoi historia, która zazwyczaj sprowadza się do braku wspólnych celów i wartości – z tego powodu nie warto wchodzić dwa (czy więcej) razy do tej samej rzeki. Rewelacyjna książka Robecci Beltran ozdobiona ilustracjami, które wykonał Adria Fruitos, to świetny prezent dla przyjaciółki, siostry, kuzynki czy dla samej siebie – niezależnie od tego, czy pamięć o eksie tkwi w nas świeżą zadrą, czy już się nieco przeterminowała.

Złamane serce boli i wiedzą o tym autorzy tego zeszytu ćwiczeń. Z tego właśnie powodu podają co najmniej kilkadziesiąt sposobów na to, aby odreagować rozstanie, spojrzeć na swojego byłego realistycznie, bez różowych okularów, a jednocześnie usunąć go ze swojego życia – raz na zawsze. I to bez konsekwencji prawnych! Przydatne ćwiczenia pozwalają na rozwijanie własnych zainteresowań, rytualne wręcz usuwanie pamięci o byłym i jego zaletach, wyleczenie się z bólu spowodowanego przez jego słowa i zachowanie. To świetna recepta na cierpienie po rozstaniu, wspomaganie zapominania i zamknięcie za sobą drzwi do przeszłości. A co za tym idzie – to sposób na rozwój, otworzenie swojego serca na nowe uczucia, ale i jednocześnie zadbanie o samą siebie.

Na pewno mylą się ci, którzy w zeszycie ćwiczeń „Jak zapomnieć eksa” widzą feministyczny, do głębi zepsuty nienawiścią do mężczyzn spisek porzuconych i zdradzonych kobiet. To książka, która zachwyci każdą kobietę – zarówno tę w szczęśliwym małżeństwie, jak i taką, która chwilowo jest sama. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu niezwykle optymistycznej, humorystycznej wymowy. Jeśli kupujesz tę książkę dla siebie, to pamiętaj, aby do jej wypełniania zaprosić przyjaciółki, najlepiej na wieczór zakrapiany winem. Jeśli chcesz pomóc innej kobiecie – podaruj jej ten zbiór ćwiczeń, który pozwoli na poradzenie sobie ze wszystkimi negatywnymi uczuciami po rozstaniu. Książka ma niezwykle grube, utrzymane w biało-czerwonej kolorystyce z czarnymi elementami kartki, które pozwolą wypełniać kreatywne ćwiczenia, odprawiać rytuały i zapominać o byłym.

„Jak zapomnieć eksa” to zeszyt ćwiczeń, który w zanadrzu domowej biblioteczki powinna mieć każda kobieta. Niezależnie od tego, czy wykorzysta go dla siebie, podaruje córce, siostrze czy przyjaciółce.

Źródło: http://czytambyniezwariowac.blogspot.com/2016/03/jak-zapomniec-eksa-zeszyt-naprawde.html

Ile jest Pań, które po rozstaniu z partnerem siedzą w domu całymi dniami, owinięte w grubą kołdrę z włosami niemytymi tydzień i będącymi niemal idealną kopią Bridget Jones? A ile jest kobiet, które po rozstaniu doszły do wniosku, że nie był to ten jedyny i nie ma sensu się nim przejmować? Oraz, ile jest kobiet, które z wściekłości na byłym facecie są gotowe umilić mu życie rzucając kłody pod nogi, aż ten z płaczem na kolanach do nich nie wróci?

Każda kobieta jest inna, każda inaczej zareaguje na fakt, że od teraz jest singielką. A przecież przed chwilą jeszcze kogoś miała! Dla każdego typu kobiet, najlepszym rozwiązaniem na zapomnienie będzie… „Jak zapomnieć eksa”. Jest to książeczka z różnymi ćwiczeniami, które z każdym kolejnym krokiem sprawiają, że coraz lepiej radzimy sobie w świecie bez mężczyzny u boku, nie rozpaczamy, nie użalamy się nad sobą, tylko cieszymy życiem! Tak powinno być.

Kiedy otrzymałam tę książkę zabrałam się za wykonywanie poleceń. I świetnie się przy tym bawiłam! Nie zrobiłam ich jednak za wiele, gdyż zostałam wychowana w przeświadczeniu, że książka, nawet przeznaczona do pocięcia, nie powinna mieć takiego losu, dlatego też nie zrobiłam wszystkich poleceń.

Mogę i chcę polecić, bo to naprawdę fajna zabawa na odstresowanie, na zapomnienie. I choć jest pozycją już obecnie jedną z wielu na rynku zaraz po „Zniszcz ten dziennik” czy „To nie książka”, to można przecież spróbować, prawda? ;)

Związki międzyludzkie oparte są na różnych fundamentach i relacjach, ale najczęstszą przyczyną łączenia się ludzi w pary jest miłość, wzajemne zauroczenie czy też przysłowiowa chemia. I choć nie zawsze mamy szczęście spotkania księcia z bajki, to kiedy jest nam z kimś dobrze zaczynamy mieć nadzieję na „długo i szczęśliwie”. Niestety, niektórzy ukochani okazują się oszustami, draniami, a nawet zdrajcami. I mimo, że w takim wypadku rozstanie jest najlepszym co mogło przytrafić się nam, to zranione serce i rozbudzone emocje nie pozwalają nam dojść do oczywistych wniosków. W takich sytuacjach najlepsza jest zemsta – ale nie zawsze mamy pod ręką ulubioną konsolę byłego, czy też jego kartę do bankomatu, która pozwoliłaby pozyskać środki na kilkudniowy terapeutyczny wyjazd w tropiki.

Rozstania są bolesne, ale nikt przecież nie powiedział, że zapominać trzeba ze łzami w oczach czy wspomagając się alkoholem lub słodyczami. Koniec związku to nie koniec świata, a zdrowie i figurę mamy tylko jedną, więc po co dokładać sobie dodatkowych kilogramów i trosk? A gdyby tak wymazać eksa z życia w sposób przyjemny, wesoły, a przede wszystkim bezpieczny, bo nie popychający do czynów autodestrukcyjnych, zakazanych czy bezprawnych ? Powiecie niemożliwe, a jednak...

„Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń” to zbiór wskazówek, zadań i misji, które pomagają zmierzyć się z własnymi uczuciami, emocjami i odreagować ich skutki. Poprawiających nastrój i pozwalających spojrzeć na byłego partnera z humorem i z dystansem. Okazuje się, że wystarczy kilka dobrych rad i wytycznych by samemu dojrzeć jasną stronę medalu, nowe perspektywy, a nawet pozytywne aspekty zaistniałej sytuacji.

Zaczynamy od ukojenia złości i negatywnych odczuć. Autorka daje szansę na powieszenie eksa, a nawet oferuje bardzo gustowne nagrobki. Kiedy już sprawca naszego nieszczęścia znajduje się sześć stóp pod ziemią pisarka motywuje czytelniczkę do wypisania wszystkich niedogodności, które odeszły wraz z nim. Następnie proponuje różne zabawy z eksem mające na celu nie tylko poprawę nastroju, ale również ukazanie go w mniej korzystnym świetle, by uświadomić, że wcale nie był takim wspaniałym darem od losu.

W moim odczuciu „Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń” to świetna zabawa i cudowny antydepresant, który może nie uleczy złamanego serca, ale niewątpliwie poprawi humor i dostarczy ładunek pozytywnej energii. Ludzie rozstają się z rożnych przyczyn i nie zawsze jest o co walczyć. A w takich sytuacjach nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem czy sklejać rozbite elementy. Trzeba znaleźć w sobie moc by iść dalej i nie oglądać się za siebie. I tylko od nas zależy, czy zrobimy to z uśmiechem na ustach czy z żalem w sercu.

Publikacja Rebecci Beltran okraszona ilustracjami Adria Fruitosa jest idealnym prezentem dla każdej dziewczyny, która ze wspólnej drogi wkroczyła na samotną ścieżkę. To bezpieczne, a jednocześnie pozwalające zamienić negatywną energię w śmiech antidotum na ból rozstania. Polecam, nawet osobom w szczęśliwych związkach, bo prócz dobrej zabawy może odkryją swoich partnerów na nowo.

Każda miłość jest piękna, każda miłość pochłania, każda miłość wydaje się trwała, każda miłość jawi się jako „ta jedyna”. No dobrze – przynajmniej na początku. Z biegiem czasu, kiedy los płata nam figle przekonujemy się, że osoba, której kiedyś ufaliśmy i była dla nas ważna, teraz – no cóż – zawodzi nasze nadzieje/oczekiwania/zaufanie (niepotrzebne, jeśli takowe istnieje, skreślić). „Jak zapomnieć eksa…” stanowi formę swego rodzaju dziennika, czy raczej zeszytu ćwiczeń, który każda z czytelniczek powinna samodzielnie wypełnić. Dzięki kreatywnym pytaniom, ćwiczeniom i cytatom okraszonym ogromną dawką poczucia humoru, nawet najbardziej zasmucona swym losem pani uśmiechnie się choćby na chwilę. Oprócz dużej dawki poczucia humoru, książka ta stanowi jednak również bodziec, który może skłonić czytelniczki do pewnych przemyśleń, innego spojrzenia na minione zdarzenia oraz pomóc zmienić nastawienie do obecnej sytuacji. „Jak zapomnieć eksa…” z przymrużeniem oka, ale i niesłychaną celnością trafia w zranione serca i pomaga im – chociażby przez tę solidną porcję śmiechu – powrócić do rytmicznego bicia i być może, bo któż może to wiedzieć – otworzyć się na nowe doznania…

Powiem szczerze, ze spodziewałam się poradnika w iście amerykańskim stylu, który to najczęściej z prawdziwym życiem niewiele ma wspólnego. Tymczasem okazało się, że książka to rzeczywiście zeszyt ćwiczeń, które to w tym nieszczęśliwym czasie mają kobietom pomóc wrócić do normalności i uporać się z tym, co je spotkało.

Sam zeszyt jest na tyle uniwersalny, że każda kobieta znajdzie w nim coś dla siebie - jest coś do czytania, mazania, rysowania, mazania, notowania, wykreślania i zastanowienia się i nabrania dystansu. Większość rad można traktować z przymrużeniem oka, ale jednak gdzieś tam za każdą z porad kryje się jakieś przesłanie i mimo, że autorka stawia przede wszystkim na dystans i dobry humor to jednak w lekkim przekazie kryje się pewne wsparcie dla kobiet jego poszukujących w trudnym dla siebie czasie.
Dla mnie przede wszystkim lektura tej książki to była dobra zabawa i dobry humor pokazujący, że nawet z pozornie trudną sytuacją można poradzić sobie alternatywnie.
Na tle innych poradników z radami często odbiegającymi od rzeczywistości wypada wyjątkowo ciekawie.A na koniec wisienka na torcie - dyplom :)

Sam zeszyt jest na tyle uniwersalny, że każda kobieta...

„Jak zapomnieć eksa „ Rebecci Beltran to świetna pozycja łącząca w sobie formę książki do samodzielnego tworzenia ze zwykłym poradnikiem. Dzięki niej możemy zmienić swoje dotychczasowe życie w sposób przyjemny, ale też (mam nadzieję!) skuteczny. Co znajdziemy w środku? O tym za moment.
Nie obce były mi tego typu książki. Jestem dumną posiadaczką „Zniszcz ten dziennik” i morza kolorowanek antystresowych, które po cichu wypełniam. To bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ponieważ rozwija naszą wyobraźnię oraz kreatywność. Te cechy są pożądane w dzisiejszym świecie. Czyż nie?
Tym razem książka jest troszkę inna, bo jest dedykowana konkretnym osobom. Mianowicie kobietom po rozstaniu i im głównie ten zeszyt polecam. Znajdziecie tu szereg zadań do wykonania, który na pewno wywoła uśmiech na Waszych twarzach i będzie chciały polecić go koleżankom.
Nie było by całego efektu bez świetnych ilustracji utalentowanego Adria Fruitos. Mistrzostwo na ich widok śmiałam się do łez.
Podoba mi się, jeden fakt nie jest to „czysty” poradnik, ale zawiera pare prawd, które znajdziemy między wierszami. Bardzo dobrze, że tak jest. Często książki na temat co zrobić w danej sytuacji nie potrafią nam pomóc, nie pozwalają nam uwierzyć, że coś da się zmienić. Tu jest inaczej nikt nie próbuje nam wmówić czegoś na siłę.

Autorka na końcu sama zwraca uwagę, że jeśli nie zaśmiałaś się ani razu to musi wrócić do początku. To dobre podsumowanie.
Co więcej mam powiedzieć: zachęcam do „przeczytania” ! Nie będziecie żałować.

Ksiazka wprost genialna :-) Mozna z nia zrobic wszystko. Pisac, rysować, niszczyć. Wszystko po to zeby odreagowac stres zwiazany z rozstaniem. Mnie ta ksiazka rozwalila choc musze przyznac ze pomogla odreagowac stres.
Polecam szkoda ze takie pozycje dopiero teraz wychodza

Polecam szkoda ze takie pozycje dopiero teraz wychodza

• » miłość&związki
  • Sprzedane
  • 2016

Dodaj cytat z książki Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.