Pamiętniki wojenne. T. 3, Ocalenie: 1944-1946

mch

źródło okładki: www.conrada11.pl

veinylover | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Kto nie przeczytał pamiętników generała, nie tylko nie rozumie dzisiejszej Europy, ale zrozumienie jej wykracza poza jego możliwości.
Skąd we Francji tyle muzułmanów, skąd komunistyczne wpływy, poprawność polityczna... Bardzo ciekawe uwagi dotyczące "systemów partyjnych", patriotyzm, miłość ojczyzny, stosunek generała do Polski i relacje z anglosasami.
Sporo można się dowiedzieć. działa na wyobraźnię, także na przyszłość.
76 godzin w audiobooku (wszystkie 3 tomy), to wielka "cegła", ale warto.
Tłumaczenie czegokolwiek komuś kto nie przeczytał mija się z celem. Komuś, kto przeczytał, nie trzeba nic tłumaczyć. Bardzo polecam.
Uważam, że każda osoba zajmująca się polityką w Polsce powinna uznać "Pamiętniki wojenne" za lekturę obowiązkową.