Uprowadzony

Cykl: Jack Reacher (tom 2) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
Die Trying
Zombek

Jack Reacher, którego życiem rządzi przypadek, znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Pomoc udzielona przypadkowo poznanej kobiecie nie wychodzi mi na dobre - oboje zostają uprowadzeni, w białym dzień, w centrum Chicago. Skuty kajdankami, wepchnięty do ciężarówki i wieziony w nieznanym kierunku Reacher próbuje odgadnąć motywy i plany porywczy. Prawdopodobnie są związane z...

Pomoc udzielona przypadkowo poznanej kobiecie nie wychodzi mi na dobre - oboje zostają uprowadzeni, w białym dzień, w centrum Chicago. Skuty kajdankami, wepchnięty do ciężarówki i wieziony w nieznanym kierunku Reacher próbuje odgadnąć motywy i plany porywczy. Prawdopodobnie są związane z jego towarzyszką niedoli, upartą i lubiącą stawiać na swoim kobietą, która jest agentką FBI, córką generała zajmującego najwyższe stanowisko w amerykańskiej armii i chrześnicą samego prezydenta.

O cokolwiek chodzi porywaczom, nie mają pojęcia, że z Reacherem się nie zadziera.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan własny

gwiazdka | 2015-03-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 18 marca 2015

„Umrzeć próbując" to bardziej sensacja niż kryminał. Co prawda zagadka także pojawia się, ale to tylko tło i dodatek, główny nurt powieści to jednak akcja. Czyta się szybko, bo jak wspomniałam wiele się dzieje, Jack to po prostu Jack, mamy też cała paletę innych bohaterów, jedni są dobrzy inni źli, ktoś zdradza na rzecz tych dobrych, inny ktoś na rzecz złych, autor bardzo wcześnie podpowiada jednak kto jest kim. Jak na Childa to mało wyrafinowana treść, dużo walenia się po mordach. Oczywiście troszkę romansu jako dopełnienie i tradycyjne w miarę pozytywne zakończenie

veinylover | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Książka została wydana pod dwoma różnymi tytułami, choć zawiera tę samą opowieść. Pierwsze polskie wydanie książki ukazało się w 2004 roku nakładem wydawnictwa ISA, pod tytułem „Umrzeć próbując”. W lutym 2012 r. wydawnictwo Albatros wznowiło wydanie pod zmienionym tytułem „Uprowadzony”.
Jedna z najlepiej napisanych książek o Jacku. Mam na myśli konstrukcję fabuły, wzrost napięcia (na początku mamy trzęsienie ziemi, a potem napięcie jeszcze wzrasta :) ). Oczywiście pojawia się kobieta. Nie tylko piękna, ale jak to bywa w książkach Childa - potrafiąca skręcić kark napakowanemu adrenaliną neandertalowi z bronią, pomimo jej chwilowej częściowej niepełnosprawności (kolano skręcone przy grze w piłkę nożną). Widać, że autor ma słabość do takich kobiet, w czym osobiście sam z entuzjazmem gustuję. Nie mamy tu do czynienia z panienkami typu „Oleńka Billewiczowa z POTOPU”, która na widok gwałciciela Bogusława Radziwiłła zbliżającego się z niedwuznacznym zamiarem potrafi tylko zemdleć z...

Stokrotka | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

„Uprowadzony” to drugi tom przygód Jacka Reachera. Książkę oceniam dobrze, aczkolwiek pierwsza część podobała mi się bardziej. W tym tomie sporo było polityki, za którą nie przepadam. Ponadto główna bohaterka kobieca – Holly Johnson nie przypadła mi do gustu. Wydawała mi się jakaś taka mdła i nijaka, choć autor co jakiś czas podkreślał jej zalety i siłę charakteru. Fabuła niesie kilka niespodzianek oraz zwrotów akcji. Czyta się nieźle, choć strony poświęcone politycznym rozważaniom trochę mnie nużyły.

wiejskifilozof | 2015-07-02

No i znowu mu się udało.To jakiś w czepku urodzony ? Jack Reacher bo o nim mowa, to chyba najlepszy książkowy agent.
Najlepszy bo realny.Z krwi i kości.Nie żaden tam cyborg z laser w oczach.Ale czy jest sens pisania o nim ? Nie bo czytelnicy i czytelniczki go świetnie znają.Ci co czytają, ma się rozumieć.
Tym razem zostaje uprowadzony.I to nie sam, bo z pewną agentką FBI.O imieniu Holly Johnson.
Oczywiście domyślałem się jak się ta historia skończy.
Cóż uprowadzony,to typowy Lee Child.Czyli coś co lubię.

deskath | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Druga część przygód Jacka Reachera podobała mi się trochę mniej od poprzedniczki. Bohater przypadkowo zostaje uprowadzony wraz z młodą agentką FBI i wywieziony w nieznanym kierunku przez grupę fanatyków chcących odseparować się od USA. Będzie on musiał wykorzystać swoją inteligencję oraz doświadczenie z służby wojskowej by wykaraskać się z problemów. Książkę czyta się bardzo dobrze. Niestety trochę irytował mnie Reacher. Jest zbyt idealny. Fabuła też nie grzeszyła oryginalnością. Uważam jednak, że w swojej klasie jest to dobra książka i można się przy niej odprężyć.

Paweł | 2016-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 18 marca 2016

Kolejne spotkanie z głównym bohaterem Lee Childa było ciekawe i niesamowite. Ciekawe tego, co przeżywał Jack Reache i niesamowite z powodu postawy byłego wojskowego wobec zdarzeń, które ciągle go otaczają i jak na złość nie chcą opuścić. Fabuła książki jak zwykle (czytałem dopiero drugą książkę, ale jestem już tego pewien) bardzo fachowa i rozbudowana. Sam pomysł uwikłania bohaterów z historie są na bardzo wysokim poziomie. Czytelnik tak naprawdę nie może się spodziewać niczego. Z każdą kolejną stronicą książki śledzi się losy bohatera i osób, które z nim są lub w kolejnych rozdziałach spotkają się z nim. Sam Reacher to osoba bardzo mądra i godna głębszego poznania. Niezależnie od sytuacji zawsze zachowa się w odpowiedni sposób. Były wojskowy to osoba wielce przewidująca kolejne zdarzenia. W chwilach grozy zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie. W chwilach zwątpienia doszukuje się nowych możliwości wyjścia z patowej sytuacji.
Porwanie Holly zaczyna tok tej książki. Nic w tym dziwnego....

'' Leżał i czuł , jak w jego wnętrzu wzbiera dawny gniew . Zimny i bezlitosny . Nieopanowany . Popełnili błąd , z widza zamienili go we wroga .To poważny błąd . ''

Kiedy przeczytałam początek tej powieści , roześmiałam się niemal w głos , uświadomiwszy sobie co mi się ciśnie do głowy . A cisnęło się powiedzonko gdzieś zasłyszane lub przeczytane , zapamiętane i co jakiś czas w miarę sprzyjających okoliczności wypełzające na wierzch by przypomnieć o swoim istnieniu . Tak było i tym razem , powiedzonko już nie raz przeze mnie przywoływane brzmi pół żartem pół serio tak '' Każdy dobry uczynek wcześniej czy później zostanie ukarany '' . Tak się właśnie stało w tym przypadku . Jack Reacher idzie sobie spokojnie ulicą . Ma dużo czasu , odszedł z wojska na zasłużony odpoczynek i postanowił że sobie pozwiedza własny kraj , czyli Stany Zjednoczone . Bo do tej pory włóczył się po wojnach w różnych rejonach naszego ziemskiego globu . Idzie sobie , idzie i nagle z pralni wychodzi kobieta ....

Hana | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Child Lee
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Co Reacher robił w pralni chemicznej? Facet, który kupuje ubrania i zabrudzone wyrzuca? Pewnie się zgubił. Znalazł za to słodką Holly i masę kłopotów, z którymi sobie całkiem dobrze poradził. Ten tom słabszy jest. Mój ulubiony duży człowiek mniej błyskotliwy niż zwykle.Za to Fowlera załatwił koncertowo. I po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym snajperem. Brawo panie R.

Anika | 2012-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Spora dawka całkiem dobrej sensacji. Wartka akcja, a Jack Reacher w wyśmienitej formie.

emindflow | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Druga część cyklu z superbohaterem Jackiem Reacherem bardziej mi się podobała od pierwszej.
Miłośnicy literatury sensacyjnej powinni być usatysfakcjonowani, bo ta książka to właściwie klasyka tego gatunku ze wszystkimi jego zaletami i wadami.
Jack Reacher kolejny raz ratuje świat (no, może tym razem tylko USA) przed katastrofą, ale fabuła naprawdę jest interesująca i prawie do samego końca niektóre zagadki pozostają nierozwiązane. Oczywiście, tego typu powieść musi kończyć się happy endem, więc o losy bohaterów nie trzeba się zbytnio martwić.
Dla mnie denerwująca była postać Holly, która przez cały czas biegała jak sarenka, podczas gdy każdy kto miał (nie)przyjemność doświadczyć zerwania więzadeł kolanowych wie, że przez wiele tygodni tej nogi po prostu nie ma. No, ale to szczegół.
Za to kapitalne są opisy działania poszczególnych rodzajów broni palnej, zrozumiałe i klarowne nawet dla takich technicznych analfabetów jak ja.
W sumie dobra i przyjemna w odbiorze książka, chociaż...