W pogoni za sztuką. Prawdziwa historia o sztuce, złodziejach i zaginionym obrazie.

Wydawnictwo: Vizja Press&IT
The Rescue Artist
Munch, Krzyk, malarstwo, kradzieże

Sensacyjna opowieść o kradzieży wielkiego obrazu - "Krzyku" Edvarda Muncha - i genialnym detektywie, który go odzyskuje.

źródło opisu: Okładka

Marquee | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Kradzież to niesłychana
zbrodnia i sztuka- dwie sfery, które od zawsze nęciły ludzi. Pólaczenie tych przestrzeni an kawnwie literatury jest niezwykle sexi. Pojawiają sie liczne smaczki i niedomowienia zwiazane chociażby z samym artystą. Dla tej pozycjia inspiracją stała sie faktyczna kradzież obrazu Muncha pt. Krzyk. Jakkolwiek sam wybó tematu jest w punkt, tak sama książka mnie nie pochłoneła. Dużo o bohaterze, i miałam wrażenie że wkółko czytam jakieś skrawki wydrzeń bez od czucia linii fabularnej. Mimo to zasmakowało mi połączenie zbrodni i swiata sztuki i bede dalej poszukiwac takich połączeń w innych pozycjach

Marysia | 2014-01-12
LwiaNerka | 2015-06-22