Środa popielcowa

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
paticzyta | 2014-12-05
Przeczytana: listopad 2014

Bardzo dobra książka. Napotkałam ją przypadkiem czekając na dworcu. Mój pociąg miał przyjechać dopiero za godzinę. Udałam się do pobliskiego kiosku i wyszperałam spośród przecenionych książek właśnie ją. Miałam w kieszeni 10 zł. Ona była za 9. Przyciągnęła mnie okładka. Stwierdziłam,że nic nie stracę. Wzięłam ją i zaczęłam czytać - gdzie ja raczej książek nie czytam. I wiecie co ? Nie mogłam się oderwać! Mimo to z braku czasu ją zostawiłam w niecałej połowie i parę miesięcy później stwierdziłam,ze muszę się znów do niej zabrać. I przegapiłam wykład na uczelni. Książka dla każdej kobiety i mężczyzny. Ciekawy język, dobry przekaz. Ogólnie byłam bardzo zadowolona.

Edyta | 2014-03-04
Przeczytana: luty 2014

Recencje powinno sie pisać na gorąco, najlepiej tuż po przeczytaniu książki. Ja tego niestety nie zrobiłam. Książka mnie zaskoczyła, a bardziej sam autor, u którego nie spodziewałam się takiej wrażliwości i znajomości kobiecej duszy. Opisana historia z pozoru nic wielkiego ale istotne sa tu przemyslenia, monologi duszy prowadzone zarówno przez głownego bohatera jak i przez jego dziewczynę. To jest - sama nie wiem - dobre czy też całkiem niezłe i zaskakujace.

madgalena | 2014-07-20

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku