Środa popielcowa

Wydawnictwo: NoNoBo

Środa popielcowa to powieść pełna gorących emocji i niezwykłego wdzięku, ukazująca splot sprzecznych uczuć. Jimmy urywa się z wojska. Z typową dla siebie gwałtownością i przerażeniem postanawia założyć rodzinę. Christy jest w ciąży i chce urodzić dziecko. Z Jimmym czy bez niego musi stawić czoła przeszłości i przygotować się do tego, co ma nadejść. Christy i Jimmy jakimś cudem, jadą przez Amerykę podrasowanym Chevroletem z lat 70., od Albany, poprzez Nowy Orlean i Ohio, aż po Teksas. Z pary namiętnych lecz skłóconych kochanków zmieniają się w rodzinę.

źródło opisu: Matras

• Czarne liście
  • Piękny sekret
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Stalker
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Twoim śladem
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Niebezpieczne kłamstwa

7 (3 ocen i opinii)
Stalker
Lars Kepler

9 (1 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,55 (22 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,98 (42 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,45 (524 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
GZal | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

[nie potrafię nadać jej gwiazdek :) ]

Przez znaczną część książki miałem wrażenie, jakbym oglądał film. Film, w którym nic się nie dzieje. Niczym Boyhood, w którym Ethan Hawke gra jedną z głównych ról, a w razie śmierci reżysera Richarda Linklatera, miał przejąć jego rolę. Co więcej nie mogłem się od niej oderwać mimo, że wkurzali mnie bohaterowie. Co więcej miałem przekonanie, że nie będzie tu żadnych zwrotów akcji, jedynie interakcja kobieta-mężczyzna. Podobnie jak w całej trylogii, w której grał Hawke, a w Przed zachodem słońca, był współscenarzystą. Byłem w stanie sobie wyobrazić to, jak Hawke, ze swoim półuśmieszkiem, gra nieopanowanego kołka, którym jest Jimmy Heartsock.

[całość:
http://www.speculatio.pl/sroda-popielcowa/ ]

paticzyta | 2014-12-05
Przeczytana: listopad 2014

Bardzo dobra książka. Napotkałam ją przypadkiem czekając na dworcu. Mój pociąg miał przyjechać dopiero za godzinę. Udałam się do pobliskiego kiosku i wyszperałam spośród przecenionych książek właśnie ją. Miałam w kieszeni 10 zł. Ona była za 9. Przyciągnęła mnie okładka. Stwierdziłam,że nic nie stracę. Wzięłam ją i zaczęłam czytać - gdzie ja raczej książek nie czytam. I wiecie co ? Nie mogłam się oderwać! Mimo to z braku czasu ją zostawiłam w niecałej połowie i parę miesięcy później stwierdziłam,ze muszę się znów do niej zabrać. I przegapiłam wykład na uczelni. Książka dla każdej kobiety i mężczyzny. Ciekawy język, dobry przekaz. Ogólnie byłam bardzo zadowolona.

Edyta | 2014-03-04
Przeczytana: luty 2014

Recencje powinno sie pisać na gorąco, najlepiej tuż po przeczytaniu książki. Ja tego niestety nie zrobiłam. Książka mnie zaskoczyła, a bardziej sam autor, u którego nie spodziewałam się takiej wrażliwości i znajomości kobiecej duszy. Opisana historia z pozoru nic wielkiego ale istotne sa tu przemyslenia, monologi duszy prowadzone zarówno przez głownego bohatera jak i przez jego dziewczynę. To jest - sama nie wiem - dobre czy też całkiem niezłe i zaskakujace.

agaton1984 | 2015-11-14
MaggieDeBriccassar | 2015-09-18